Forum

Zaloguj się, aby móc komentować, dodawać wpisy i zakładać tematy.

300zł dekoracja koscioła

Adi-przepraszam, nie dałam rady odpisać wcześniej.
w tym terminie za 150-180zł kupisz sporo kwiatów. dekoracja ołtarza plus klęcznika i krzeseł - na Twoim miejscu tak jak pisze viki -ja bym zrobiła. Panna Młoda musi wiedzieć, że NORMALNIE to kosztuje 400 czy 500zł- zależy jak to skalkulujesz (jaki ustalisz cennik) i taką cenę PM może podać "w świat"

pierwsze małe zlecenia robiłam dla reklamy, na granicy opłacalności.....
prestiż i portfolio budowałam kilka lat ...
do pierwszego dużego ślubnego dołożyłam 1/4 ceny, źle się dogadałam z walutą 🙁 PM myslała o złotych , ja o markach 🙁 zachowałam się honorowo...i zapłaciłam frycowe :bangin: .
a następne zlecenie z tej rodziny po kilku latach miałam za 2500DM
i tak się zaczęła Przygoda.... miałam kilka wersji opraw ślubnych na zdjęciach, podziękowania od młodych na piśmie ...

i wiesz.... Ci Młodzi, którzy kiedyś mieli baaardzo tanie kwiatki ode mnie są do dziś dnia moimi wiernymi klientami...

Przemyśl sobie i skalkuluj na spokojnie ...

Czytam i czytam więc napisze trzy słowa...
Większosć z Was ma zupełnie inny cennik niz ja...podajecie ceny za bukiety,deko sali czy kościołów których ja nigdy nie podam bo mi nikt nie zapłaci....
cały czas buduje moje portfolio i na samym początku robiłam dla reklamy ale uswiadamiałam klienta że dostają jakiś rabat czy w ramach promocji itp aby nie mysleli że to mozna tak tanio....
dzisiaj zrobic deko kościoła za 300 zł mozna ale to tylko przed ołtarz i ewentualnie 2 malutkie przy tabernakulum....nic wiecej....trzeba to powiedziec pm....trzeba uświadamiac ludzi ze za 300 zł nie kupuje sie kwiatów tylko ze na ta cena składa sie jeszcze całkiem sporo składników.Ja musze to tłumaczyc ludziom ciagle...klient mysli ze jak przeznacza np.750 zł na dekoracje to dostanie oprawe full serwis...i tu się myli...dodatkowo konkurencja nie ułatwia poniewaz chcąc przechwycic klienta wmawia mu,że taka dekoracje co klient chce da sie zrobic duzo taniej....a u mnie jest strasznie drogo..
po kilku latach doswiadczeń wiem,że nie warto rzucać sie na kazde zlecenie a tym bardziej na takie których sie po prostu nie da zrealizowac aby zadowolic obydwie strony...mam za soba zlecenia takie za pół darmo bo zaczynałam i chciałam zaistniec ale okazywało sie ze pm podobnie jak w tym przypadku chciała deko za 500 zł potem obcieła do 300 zł i suma sumarum dostałam opierdziel bo kosciół nie opływał w kwiatach....tylko ze inna dekoracja byłaby za 500 a inna wyszła za 300....i tacy co opuszczają z ceny to biore pod wyjatkowa lupe i robie dodatkowe wpisy na umowie aby potem nie szarpac sie z klientem.

Przemyśl to dobrze....zrobiłabym 3 opcje z rózną ceną i przedstawiłabym to pm aby miała swiadomosc co w jakiej cenie mozesz zaoferowac i widzac róznice moze zdecyduje sie na drozszą wersje a Ty zarobisz...

przepraszam za tak długi i nudny wpis :takaemotka:

300,00 nie podjęlabym się . od 500,00 mogłabym gadać , ale tylko podstawowe kompozycje. bo za 300,00 przy tych cenach paliwa to mi się nieoplaca. Wliczam awaryjny kurs "na wszelki wypadek" . W tym tygodniu miałam PM która chciała za 500,00 kompozycję pod ołtarz, dwie boczne, dwie pod tabernakulum, szpaler ławek z dekorami, dwie kompozycje na początku szpalera ławek na podestach, ubiór krzeseł, płatki żywych kwiatów do posypania przed wyjściem dla gości.Do ślubu jest sześć par, które się składają. Za tą cenę nie podjęłam się. Jak powiedziałam cenę, to PM już nie zadzwoniła. Niestety za bezcen nieoplaca mi sie użerać z taką ilością par młodych, bo każda zaraz doda coś swojego i jeszcze do tego dołożę.

Matko jedyna, co ci ludzie z nami robią...co z nas robią...ech...:-(

@Oranżeria napisał/a:

300,00 nie podjęlabym się . od 500,00 mogłabym gadać , ale tylko podstawowe kompozycje. bo za 300,00 przy tych cenach paliwa to mi się nieoplaca. Wliczam awaryjny kurs "na wszelki wypadek" . W tym tygodniu miałam PM która chciała za 500,00 kompozycję pod ołtarz, dwie boczne, dwie pod tabernakulum, szpaler ławek z dekorami, dwie kompozycje na początku szpalera ławek na podestach, ubiór krzeseł, płatki żywych kwiatów do posypania przed wyjściem dla gości.Do ślubu jest sześć par, które się składają. Za tą cenę nie podjęłam się. Jak powiedziałam cenę, to PM już nie zadzwoniła. Niestety za bezcen nieoplaca mi sie użerać z taką ilością par młodych, bo każda zaraz doda coś swojego i jeszcze do tego dołożę.

Oranżeria czy te 500 zł.to miała być cena za całą dekorację którą wymieniłaś i miały się na nią składać 6 par, czyli na parę ok.84zł. 😯 😯 😯 😯 😯
Czy oni na łby poupadali???
hm......czy od każdej pary 500zł.?

za calość chcieli m zapłacić 500,00. dlatego powiedziałam swoją cenę i PM nie zadzwoniła. trudno. może jakaś ciocia jej to zrobi za 500,00 , ja spasowałam,

No i miałaś rację!!!

@Oranżeria napisał/a:

za calość chcieli m zapłacić 500,00. dlatego powiedziałam swoją cenę i PM nie zadzwoniła. trudno. może jakaś ciocia jej to zrobi za 500,00 , ja spasowałam,

Mialas racje- niech sobie robi sama.Serdecznie pozdrawiam :buziak:

No i bardzo dobrze, to była mądra decyzja.

Właśnie miałam PM uzgodniłyśmy bukiecik za 160, coś dla rodziców i kościół za 500...myślałam ze użyje margerytek. Po paru dnia rozmyśliła się bo powiedziała ze jestem dla niej za droga ( poszła do innej kwiaciarni
). Mieszkam w Jeleniej Górze i zrobić kościół za 400, 500 zł to cud. Juz sama nie wiem co mam myśleć... zrobiłam już małą stronkę http://www.kwiaciarnia-poplawska.pl ( moje pierwsze wypociny) zobaczymy co dalej

facebook