Forum

Zaloguj się, aby móc komentować, dodawać wpisy i zakładać tematy.

300zł dekoracja koscioła

termin to 16 czerwiec , ustaliłyśmy w kwiaciarni 500 zł za kompozycję przy ołtarzu i dwa małe bukiety po bokach ( propozycja klientki), uznałam że to niewiele więc zaproponowałam margaretki plus lilia. Niedawno napisała mi że 300 , przekonuję ja że to bardzo mało zobaczymy. Dziwne to wszystko...

Oj 300 zeta to na deko kościoła skromnie 😀

w mojej poprzedniej pracy deko min 400 zeta -kleczniki,krzesła,ławki,kwiaty co druga ławka i kompozycja przed ołtarz,ale to było 2 lata temu 🙄
Propozycja klientki na deko napewno sie nie zmiesci w 300 zł
Czy ja wiem czy dziwne 🙄 moze wie że to twoja pierwsza dekoracja i mysli ze ci bedzie zalezało i zrobisz po kosztach

sądze ze nie wie, za 500 się zgodziłam ale za 300? to lekka przesada, mimo ze nie robiłam dekoracji liczyć umiem... 😯

ja bym się nie podjeła. Przeciez trzeba zarobić, darmo nie pracujesz, a za taką kasę to co byś nie zrobiła - to w kościele zniknie i młoda będzie mieć pretensje... takie moje zdanie!

@parviflora napisał/a:

ja bym się nie podjeła. Przeciez trzeba zarobić, darmo nie pracujesz, a za taką kasę to co byś nie zrobiła - to w kościele zniknie i młoda będzie mieć pretensje... takie moje zdanie!

Dokładnie Parvi ma racje :thumbupleft: - z ust mi to wyjełaś :smokingjoint:

@Adi240 napisał/a:

termin to 16 czerwiec , ustaliłyśmy w kwiaciarni 500 zł za kompozycję przy ołtarzu i dwa małe bukiety po bokach ( propozycja klientki), uznałam że to niewiele więc zaproponowałam margaretki plus lilia. Niedawno napisała mi że 300 , przekonuję ja że to bardzo mało zobaczymy. Dziwne to wszystko...

Jeśli to ma być tylko kompozycja przy ołtarzu i dwa małe bukiety po bokach z margaretki+lilia .... ślub w czerwcu (ceny kwiatów będą niższe) to w cenie 300zł powinnaś się zmieścić. Nie zarobisz dużo, może wyjdziesz na zero ...(mam nadzieję że nie dołożysz) ....ale jak to jest Twoje pierwsze zlecenie, to ja bym je przyjęła i nawet po kosztach jak najładniej bym je zrobiła..... miałabym satysfakcję, zdjęcia swoich prac i reklamę.... zawsze przy następnym zleceniu możesz powiedzieć że już tak tanio nie zrobisz, bo cena kwiatów to cena-dnia... a to jak wiadomo jest prawdą - o danej porze roku różne kwiaty i "zielsko" różnie kosztują.

@viki napisał/a:

ale jak to jest Twoje pierwsze zlecenie, to ja bym je przyjęła i nawet po kosztach jak najładniej bym je zrobiła..... miałabym satysfakcję, zdjęcia swoich prac i reklamę....

i właśnie to jest wg mnie błędne rozumowanie. Po takim zleceniu - będą o niej mówić: to ta, co robi tanio. A potem ciężko będzie jej podnieść ceny, oj bardzo ciężko... Kurde dziewczyny - dlaczego się nie cenicie? Jeżeli nie traktujecie tego wszystkiego jako boznes, nie macie zamiaru z tego żyć - proszę bardzo, dla hobby, dla ćwiczenia warsztatu - róbcie za bezcen. Jeżeli natomiast chcecie coś z tego mieć w kwestii finansowej - to sorry, ale nie tędy droga.

@parviflora napisał/a:

@viki napisał/a:

ale jak to jest Twoje pierwsze zlecenie, to ja bym je przyjęła i nawet po kosztach jak najładniej bym je zrobiła..... miałabym satysfakcję, zdjęcia swoich prac i reklamę....

i właśnie to jest wg mnie błędne rozumowanie. Po takim zleceniu - będą o niej mówić: to ta, co robi tanio. A potem ciężko będzie jej podnieść ceny, oj bardzo ciężko... Kurde dziewczyny - dlaczego się nie cenicie? Jeżeli nie traktujecie tego wszystkiego jako boznes, nie macie zamiaru z tego żyć - proszę bardzo, dla hobby, dla ćwiczenia warsztatu - róbcie za bezcen. Jeżeli natomiast chcecie coś z tego mieć w kwestii finansowej - to sorry, ale nie tędy droga.

Wlasnie jest tak jak Parvi napisala . Zgadzam sie. A tak zastanawiam sie dekoracja kosciola to kto robi bukiet i auto ?

@iwonaa7 napisał/a:

@parviflora napisał/a:

@viki napisał/a:

Wlasnie jest tak jak Parvi napisala . Zgadzam sie. A tak zastanawiam sie dekoracja kosciola to kto robi bukiet i auto ?

zgadzam sie z wami ja tak raz zrobiłam tanio niby na reklamę i był problem paniusia zadzwoniła ze chce jeszcze jeden bukiet ślubny dla koleżanki jak jej powiedziałam wyższą cenę to była oburzona dlaczego to jej mówię w tedy to było tylko raz jako promocja po drugie wyjazd na giełdę kosztuje kwiaty tez tyle samo nie kosztują i tak dalej pani zrezygnowała bo to miał być prezent 😕
od teraz koniec darmochy bo pracujemy po to żeby zarobić na wszystkie opłaty i dla rodziny .

no zgodzę się... niestety jak ktos robi za pół darmo to tym samym robi krzywde innym w branży... totalny bezsens, uczenie ludzi ze można miec dekoracje/bukiety za darmoche... ta osoba i tak nie zarobi, a kto potem kupi w normalnej cenie skoro można miec tak tanio ?
dlatego ja za 2 dychy wianka komunijnego nie zrobie, wole w tym czasie z dzieckiem na spacer isc 😉

facebook