Sztuczne kwiaty do łazienki – najlepsze pomysły i propozycje

Klimat boho, wypełniony paprociami i dużymi, rozłożystymi liśćmi doskonale komponuje się z Twoją niewielką, beżową łazienką? Marzą Ci się rośliny w łazience, ale wiesz, że żadne żywe kwiaty tam nie przeżyją?  Nie da się ukryć, że wiele łazienek nie stwarza dogodnych warunków do wzrostu i rozwoju roślin – wysoka wilgotność, mała ilość lub całkowity brak światła dziennego, zmiany temperatury… Na szczęście ich „kuzynki” z tworzyw sztucznych doskonale sobie z tym wszystkim radzą. Przedstawiamy najlepsze pomysły i propozycje na sztuczne kwiaty do łazienki!

Sztuczne rośliny w doniczkach – idealne na łazienkową półkę

Sztuczne kwiaty – tj. paprotki, storczyki, trawy, bluszcze, sukulenty czy fikusy w ładnych doniczkach na pierwszy rzut oka często są nie odróżnienia od ich żywych odpowiedników. Każdą z nich możesz postawić na łazienkowym słupku albo szafce obok umywalki. Ich bezapelacyjną zaletą jest trwałość i mniejsze wymagania pielęgnacyjne, które sprawdzą się zwłaszcza w łazienkach bez dostępu do okien czy swobodnego przepływu powietrza. 

Jeśli masz łazienkę w neutralnych kolorach, możesz zaszaleć i wstawić do niej bajecznie kolorowe, egzotyczne kwiaty (np. sztuczne storczyki o barwie fuksji). Zielone rośliny dadzą dużo bardziej stonowany efekt. Masz wannę i trochę miejsca na podłodze obok? W takim razie spróbuj postawić tam 2-3 donice ze sztucznymi krzaczkami różnej wielkości (np. szeflerę albo perukowca), a na brzegu kilka mniejszych egzemplarzy. Od razu poczujesz się jak w dżungli!

Cięte kwiaty i rośliny w szklanych naczyniach

Pojedyncze gałązki czy kwiaty doskonale wyglądają w wysokich, szklanych wazonach. Możesz wstawić w nie liście monstery, łodygi bambusa, pędy storczyka albo bardziej „swojskie” gatunki, np. margerytki albo róże. Z kolei kwiaty takie jak tulipany czy lilie świetnie nadają się na bukiety do kolorowych wazonów zarówno z przezroczystego, jak i mlecznego szkła. Uroczą ozdobą łazienki będą też sztuczne rośliny typu „las w słoiku”. Na rynku znajdziesz ładne, gotowe kompozycje, ale możesz również pokusić się o stworzenie własnej!

  KONDYCJONOWANIE KWIATÓW CIĘTYCH PO ZBIORZE.

Sztuczne rośliny wiszące – girlandy bluszczy i paproci

Duże, długie girlandy sztucznych roślin to najczęściej bluszcze albo paprocie. Taka ozdoba będzie świetnie wyglądać np. na lustrze albo wysokim łazienkowym słupku. Jeśli chcesz, możesz pójść na całość i pięknymi, zielonymi girlandami ozdobić kabinę albo zasłonę prysznicową!

Zielone ściany ze sztucznych roślin

Piękne, gotowe kompozycje sztucznych zielonych roślin można kupić w wygodnych panelach do montażu. Taka dekoracja na pewno zmieni Twoją łazienkę nie do poznania! Zamień obudową wanny albo przestrzeń za miską sedesową w zielony żywopłot, a efekt WOW gwarantowany. 

Jeśli masz smykałkę do DIY, zieloną ścianę możesz skomponować samodzielnie. Dzięki temu będzie miała dokładnie taki kształt i wygląd, jakiego potrzebujesz. Do tego celu przyda Ci się do tego siatka z tworzywa sztucznego (do zakupienia w każdym markecie budowlanym) oraz sztuczne rośliny. Nie musisz ograniczać się do zielonego bluszczu czy listków – dodaj pąki kwiatów albo inne dekoracje, np. motyle czy ptaki.

A może cała ściana pokryta roślinami to dla Ciebie za dużo? W takim razie na początku wypróbuj to rozwiązanie w mniejszej skali – kup lub wykonaj obraz ze sztucznych kwiatów albo liści. Jeśli Ci się spodoba, rośliny z obrazu bez problemu wykorzystasz ponownie do większego projektu.

Sztuczna trawa do łazienki? Czemu nie!

Jeszcze inny pomysł do oryginalne wykorzystanie sztucznych roślin w łazience to położenie na podłodze sztucznej trawy. Miękkie, zielone łodyżki na elastycznej siatce z tworzywa to sposób na bardzo szybki lifting łazienki – zwłaszcza gdy znudził Ci się kolor płytek albo masz dość ciągłego czyszczenia fug. Taka ozdoba jest wodoodporna i łatwa w czyszczeniu, bez problemu dotniesz ją również do pożądanego kształtu.

Jak widzisz, sztuczne kwiaty do łazienki można wykorzystać w każdym miejscu, a to tego w każdej skali. Wszystkie opcje – od pojedynczych gałązek w wazonach po wielkie połacie sztucznych roślin zamiast dywanu – niesamowicie odmienią Twoją łazienkę.

  WEEKEND Z RÓŻĄ CZERWONĄ

Zostaw odpowiedź

 

facebook