Święto Kwiatów na VI Festiwalu Róż – Program

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego oraz Biuro Kwiatowe Holandia zapraszają na plenerową imprezę rodzinną w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego, która odbędzie się 12 i 13 lipca br.

Ogród Botaniczny jest jedynym miejscem w Warszawie, gdzie prezentowane są najnowsze licencjonowane odmiany róż. Wystawa ta od lat cieszy się dużym uznaniem wśród Warszawiaków.

Podczas Święta Kwiatów odbywać się będą pokazy florystyczne prowadzone przez Mistrzów florystyki – Marijusa Guildysa z Litwy oraz Magdalenę Birulę-Białynicką, Karolinę Ładyżyńską i Ewę Taczanowską z Polski. Zaplanowana jest również wystawa rzeźb roślinnych, ekspozycja bukietów i kompozycji z róż, kiermasz i porady ogrodnicze oraz wystawa zdjęć roślin doniczkowych o korzystnych dla zdrowia właściwościach.

powiększenie… 

  Zainteresowani będą mogli uczestniczyć w wykładzie Aleksandra Waszkiewicza, pt. „Dzika róża – lekarstwo XXI wieku?”, zapoznać się z techniką zdobienia – Decoupage oraz obejrzeć ręcznie malowane jedwabne szale i obrazy. Na scenie zaprezentują się Janusz Tylman, Joanna Stefańska-Matraszek i Dariusz Kordek oraz młodzi i utalentowani muzycy, beneficjanci Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Do wspólnej zabawy przy muzyce latynoamerykańskiej zaprosi zespół Project Salsa.

Przewidziano także liczne atrakcje dla najmłodszych, m.in. czytanie bajek, konkurs plastyczny „Najpiękniejszy kwiat w Ogrodzie” oraz wystawę prac laureatów konkursu „Kwiaty dla babci i dziadka” z możliwością zakupu ich reprodukcji w formie pocztówek. Dochód ze sprzedaży zasili program wspierający dzieci i młodzież uzdolnioną plastycznie.

Patronat medialny nad imprezą objęli: kwartalnik Bukiety, portal e-florystyka.pl i onet.pl, tygodnik Rewia oraz radio Vox.

PROGRAM IMPREZY:

12.07.2008 – Sobota

Imprezę prowadzi Zofia Czernicka.

10:00 – 10:30 – Pokaz sztuki walki Aikido – Warszawski Klub Aikido Aikikai pod kierunkiem Pawła Zdunowskiego (4 dan)

11:00 – 12:00 – Dzika róża – lekarstwo XXI wieku? – wykład prowadzi Aleksander Waszkiewicz z firmy Polska Róża

  Rynek Hurtowy w Broniszach wprowadza KARTY STAŁEGO KLIENTA

12:00 – 13:00 – Piosenka w Ogrodzie Botanicznym – występują: Janusz Tylman, Joanna Stefańska-Matraszek i Dariusz Kordek

14:00 – 15:00 – Rozstrzygnięcie konkursu na ślubną wiązankę z róż ogłoszonego przez kwartalnik Bukiety, Ogród Botaniczny UW i Biuro Kwiatowe Holandia

15:00 – 15:30 – Spotkanie z Różyczką – zabawa edukacyjna dla dzieci

15:30 – 16:30 – Pokaz florystyczny Marijusa Gvildysa, litewskiego mistrza florystyki, prowadzi: Anna Nizińska, Prezes Klubu Florystów SITO

17:00 – 18:00 – Koncert młodych muzyków, beneficjantów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu Na Rzecz Dzieci

13.07.2008 – Niedziela

Imprezę prowadzi Zofia Czernicka i Conrado Moreno.

10:00 – 10:30 – Pokaz sztuki walki Aikido – Warszawski Klub Aikido Aikikai pod kierunkiem Pawła Zdunowskiego (4 dan)

10:30 – 11:30 – Dzika róża – lekarstwo XXI wieku? – wykład prowadzi Aleksander Waszkiewicz z firmy Polska Róża

11:40 – 12:10 – Tańce latynoamerykańskie (samba, afro, salsa) w wykonaniu zespołu Project Salsa

12:30 – 13:30 – Pokaz parzenia herbaty – Warszawskie Stowarzyszenie Drogi Herbaty Urasenke Tank?kai Sunshinkai

13:30 – 14:00 – Tańce latynoamerykańskie (samba, afro, salsa) w wykonaniu zespołu Project Salsa

14:00 – 15:30 – Pokaz florystyczny „Trendy w kwiatach” – występują: Magdalena Birula-Białynicka, Karolina Ładyżyńska, prowadzi: Ewa Taczanowska

16:00 – 17:00 – Dzika róża – lekarstwo XXI wieku? – wykład prowadzi Aleksander Waszkiewicz z firmy Polska Róża

17:00 – 17:30 – Pokaz sztuki walki Aikido – Warszawski Klub Aikido Aikikai pod kierunkiem Pawła Zdunowskiego (4 dan)

Atrakcje dla dzieci:

malowanie buzi, czytanie bajek, konkurs plastyczny dla dzieci – „Najpiękniejszy kwiat

w Ogrodzie” (przewidziano liczne nagrody), wystawa prac laureatów konkursu „Kwiaty dla babci i dziadka” oraz możliwość zakupu ich reprodukcji.

  Święto gwiazdy betlejemskiej – Dzień Poinsecji 12 grudnia

Atrakcje dla dorosłych:

aranżacje kwiatowe w wykonaniu Klubu Florystów SITO, wystawa prac Anny Ozgi (ręcznie malowane jedwabne szale i obrazy), wystawa grafik Adama Półtoraka – tworzonych metodą miedziorytu, pokaz zdobienia techniką decoupage, wystawa zdjęć roślin doniczkowych, porady i kiermasz ogrodniczy oraz wystawa obiektów floralnych.

***

Biuro Kwiatowe Holandia jest organizacją działającą na rzecz producentów, importerów i eksporterów holenderskich kwiatów ciętych i roślin doniczkowych. Zajmuje się marketingiem i promocją, propaguje wiedzę o rozmaitych gatunkach i odmianach. Wyznacza trendy w kwiatach. Jest organizacją typu non profit, całkowicie utrzymującą się ze składek swoich członków. Organizuje pokazy i warsztaty florystyczne.

***

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego założony w 1818 roku mieści się przy Alejach Ujazdowskich 4 w Warszawie. Informacje o historii ogrodu, możliwości zwiedzania, cenach biletów, a także liczne materiały edukacyjne znajdują się na stronie internetowej: www.ogrod.uw.edu.pl.

Materiały prasowe:

Zostaw odpowiedź

 

facebook