Święto gwiazdy betlejemskiej – Dzień Poinsecji 12 grudnia

W tym dniu na całym świecie wręcza się bliskim oraz przyjaciołom gwiazdę betlejemską, aby sprawić im miłą niespodziankę i wywołać radość.
Dzięki swojej różnorodności gwiazda betlejemska jest idealnym prezentem dla każdego. Poinsecje występują w bogatej palecie kolorystycznej, różnych kształtach i wielkościach. Najbardziej popularna jest czerwona poinsecja, ale coraz większym powodzeniem cieszą się również kremowe oraz różowe odmiany. Świąteczną aranżację możemy zamówić w kwiaciarni lub kupić w centrum ogrodniczym i wykonać własnoręcznie dekorację nadając jej osobisty charakter. Na czas transportu roślinę należy porządnie opatulić. To sprawi, ze nie zmarznie i będzie można się nią cieszyć na długo po świętach.
Data święta nie została wybrana przypadkowo. W dniu 12 grudniu zmarł Joel Poinsett, pierwszy ambasador USA w Meksyku, dyplomata oraz miłośnik roślin, który około 200 lat temu sprowadził gwiazdę betlejemską do Stanów Zjednoczonych. To właśnie na jego cześć nazwano roślinę i ustanowiono w połowie XIX wieku Dzień Poinsecji.
Dołącz do miłośników gwiazd betlejemskich i świętuj Dzień Poinsecji, wręczając komuś gwiazdę betlejemską!
www.stars-for-europe.com

Każdego roku, 12 grudnia obchodzony jest Dzień Poinsecji, święto niezwykłej, zimowej rośliny powszechnie nazywanej gwiazdą betlejemską.

  Inspirowane przez naturę -Najmodniejsze kwiaty cięte - Wiosna 2009

Zostaw odpowiedź

 

facebook