Czary-flory Bonarka – pokazy florystyczne

W Bonarce swoimi umiejętnościami będą mieli okazję popisać się studenci Uniwersytetu Rolniczego, którzy przygotują kompozycje, dla których inspiracją będzie temat „Zaczarowani”.
Już 5 września rozpoczną się indywidualne zmagania studentów Studiów Podyplomowych Florystyka działających przy Wydziale Biotechnologii i Ogrodnictwa. Biorący udział w konkursie uczestnicy będą wykonywać trzy prace: wiązankę ślubną, bukiet w ręku oraz dużą formę florystyczną, która będzie interpretacją tematu konkursu. Wszystkie, przygotowane przez uczestników kompozycje oceniane będą przez międzynarodową komisję egzaminacyjną. Stawka konkursu jest naprawdę wysoka – studenci walczą nie tylko o dyplom florysty, ale także o nagrody, które wręczy sam JM Rektor Uniwersytetu Rolniczego na koniec wydarzenia, czyli 7 września.
Prawdziwie emocjonujące zmagania będzie można oglądać w piątek, ale podziwiać prace wystawione w Palmiarni – również przez sobotę i niedzielę. Ponad sześćdziesiąt prezentowanych kompozycji z pewnością posłuży jako inspiracja dla każdego florysty. To też doskonały sposób na zapoznanie się z trendami, które będą obowiązywały w kwiatowej sztuce w nadchodzącym sezonie. Styczność z realizacjami przygotowanymi przez osoby starające się o dyplom z pewnością będą reprezentowały wysoki poziom, a prace będą niesamowicie inspirujące, co dla każdego, kto na co dzień pracuje z kwiatami. Dla każdego florysty to wyjątkowa okazja, by podpatrzeć nowe połączenia, kwiaty, których używa się do jesiennych bukietów oraz indywidualnej interpretacji tematu konkursowego.
Bonarka rozkwita właśnie w kolekcjach modowych, w butikach, być może warto zainspirować się również kwiatami? To szczególnie ciekawa propozycja dla florystów oraz osób, które są dopiero na początku swojej kwiatowej drogi i zastanawiają się nad tym, czy warto się angażować i wiązać z florystyką przyszłość. To również doskonała okazja dla zwykłych obserwatorów, którzy cenią sztukę i chcieliby wiedzieć, czego spodziewać się po wizycie w kwiaciarni uzdolnionego artysty, który doskonale zna się na kwiatach.

Wielkimi krokami zbliża się najważniejsze w Krakowie wydarzenie florystyczne.

  Święto Kwiatów na VI Festiwalu Róż - Program

Zostaw odpowiedź

 

facebook