Zalety i wady ogrodów zimowych

Przyjrzyjmy im się zatem.

Ogrody zimowe to świetny pomysł nie tylko na świetne zaaranżowanie pomieszczenia. Główną zaletą jest przede wszystkim stworzenie pomieszczenia, w którym nawet w zimę w naszym domu zagości zieleń i wiosna. Dom to dla każdego oaza spokoju, w którym to można odpocząć po ciężkim dniu w pracy. O dobre samopoczucie ciężko zwłaszcza w zimie – ogrody zimowe zdecydowanie rozwiązują ten problem.

Drugim argumentem przemawiającym za zimowym ogrodem jest fakt, że przeszklone niczym zimowe szklarnie nadają niepowtarzalnego wyglądu w każdym domu, niezależnie od jego stylu czy rozmieszczenia.

Tak zaplanowany i wybudowany ogród zimowy niesamowicie podnosi wartość nieruchomości. Pamiętajmy, że ogrody zimowe to wciąż nowość i pewnego rodzaju prestiż, na który nie każdy może sobie w dalszym ciągu pozwolić. Planując więc sprzedaż domu zdecydowanie cena naszej nieruchomości wzrośnie, a już na pewno przyciągnie zainteresowanie potencjalnych kupców.

Zaletą jest również w dalszym ciągu fakt, że ogrody zimowe nie są jeszcze popularne i powszechnie znane. Oryginalność i pewnego rodzaju luksus aż bije od przeszklonych pomieszczeń wypełnionych bujną, zieloną roślinnością.

Jak więc widzimy zalety ogrodów zimowych są naprawdę rozległe i niepodważalne, natomiast jak wszystko co ma zalety – ma również i wady. Przyjrzyjmy się zatem ich wadom.

Dla tych, którzy nie mają dużej powierzchni do zagospodarowania wybudowanie ogrodu zimowego z pewnością nie będzie na rękę. Ogród zimowy potrzebuje dosyć sporej powierzchni i przestrzeni.

Ogrody zimowe to również dosyć spora inwestycja. Koszty związane z wybudowaniem dodatkowego pomieszczenia lub przystosowanie już istniejącego do celów ogrodu zimowego nie należą do najniższych. Planując więc tego typu inwestycję musimy się liczyć z dosyć sporymi kosztami nie tylko samych prac budowlanych. Zadaszenie, przebudowa ścian, materiały – to wszystko kosztuje. Również koszt związany z zakupem roślin, a następnie z ich pielęgnacją i utrzymaniem może przewyższyć nasze możliwości finansowe.

  System nawadniający w ogrodzie - sprytny sposób na pielęgnację zieleni

Ci, którzy chcieliby zainwestować w ogród zimowy w swoim domu również muszą liczyć się z czasem, którego to będziemy potrzebować na całe przedsięwzięcie.

Mimo, że wadami są koszty, czas i potrzebna powierzchnia, właściciele domków jednorodzinnych wciąż decydują się na ogrody zimowe. W porównaniu z tym, co zyskamy – wady stają się mniej istotne. Dobre samopoczucie, bujny ogród w zasięgu ręki przez cały rok i pokój, w którym odzyskamy spokój duszy – to główne argumenty przemawiające ,,za”. Warto też wspomnieć o prestiżu, luksusie, oraz podniesionej wartości nieruchomości – co również nie jest bez znaczenia. Warto więc zastanowić się nad takowym rozwiązaniem i zainwestować w ogród zimowy. Mimo, że będzie to sporo kosztowało nie tylko pieniędzy, ale czasu i poświęcenia.

Artykuł przygotowany

Został przez firmę Alumark – zabudowania, balustrady, ogrody zimowe dla Twojego domu.

Piękny, zazieleniony ogród na dachu budynku czy też dodatkowe, przeszklone pomieszczenie, w którym bujna roślinność wije się po pergolach – temat ogrodów zimowych obecnie tak na czasie ma wiele zalet i wad.

Dodaj recenzję

Zostaw odpowiedź

 

Jeden komentarz
  • Rafał
    Rafał
    19 paź 2021

    Teraz trzeba mieć mega zasobny portfel żeby budować ogród zimowy..