Wstęga stalą rozkwitła – wazonik Blum marki MENU

Kwitnące jabłonie i czereśnie, choć piękne i pełne ożywczego wiosennego wigoru, nikogo nie dziwią. Ale, jeśli zakwita elegancka i prosta stalowa wstęga, mamy do czynienia ze zjawiskiem niepospolitym i godnym szczegółowego zbadania.

Istnieje na świecie jeden niepowtarzalny wazon, który kwitnie razem z kwiatami. Kwitnie niedosłownie, ale zdaje się być immanentnym elementem samego kwiatu, który w sobie mieści.

Słynąca z nietuzinkowych pomysłów i trafiających w gusta każdego miłośnika piękna duńska firma MENU stworzyła unikatowy wazonik o wdzięcznej nazwie Blum.

Ten wazonik to pełen uznania ukłon w stronę filozofii Zen, harmonii wszechświata, rewolucyjnej ludzkiej pomysłowości i siły natury.

Design wazonika Blum jak nic innego pokazuje, że człowiek potrafi zjednoczyć się w sposobie odczuwania świata z samą przyrodą.

Tu, utalentowana i wrażliwa na zmysłowość otoczenia, często nagradzana na prestiżowych konkursach projektantka MENU – Pil Bredahl – przeniosła swoją fascynację naturą, pokazując, że człowiek potrafi ją wzbogacić i upiększyć.

Wazonik jest wcieleniem gracji i subtelności. Jest jak baletnica, która zdaje się płynąć w powietrzu. Bo i Blum wykorzystuje powietrze do budowania swojego przezroczystego ciała. Wazonik składa się z dwóch, ze znawstwem zarysowanych części.

Pierwszą stanowi wspierający się na niewielkim podwyższeniu pojemniczek na wodę, w którym ochłodzą się tylko końcówki kwiatowych łodyżek. Drugi to kwintesencja idei wazonika Blum – stalowa wstęga z wysokiej jakości stali szlachetnej, budująca zarys nieistniejącej bryły kształtu.

Wazonik został tak pomyślany, by eksponować piękno nawet egzotycznych kwiatów. Eksponować je z iście stoickim umiarem. Stalowa wstęga pozwala zmieścić w trzech specjalnie wyciętych otworach trzy kwiaty, które zaaranżują minibukiet. Blum nadaje się również idealnie do upiększenia wnętrza za sprawą jednego tylko ciętego kwiatu.

Jeśli podarować komuś kwiaty razem z wazonikiem Blum marki Menu, nie trzeba ich dekorować wstążką. Sam Blum będzie najlepszą dekoracją, która wydobędzie z kwiatów kwintesencję natury, a obdarowanego subtelnym podarunkiem natchnie radością obcowania z pięknem.

  Rośliny doniczkowe - Kids Palace - Świat dziecka

materiały prasowe:

www.SmakProstoty.pl

Zdjęcia: Menu

Zostaw odpowiedź

 

facebook