Rośliny doniczkowe – Kids Palace – Świat dziecka

1. Begonia wyniosła (Begonia Elatior) – Dziecko kwiat Głównym jej walorem są kwiaty dostępne w wielu formach i barwach. Tworzy ona niewielkie, zbite krzaczki o ciekawym pokroju. Ma sercowate, ciemnozielone do czerwono-zielonych liście, z których najładniejsze są te o pełnych i półpełnych kwiatach, występujące w szerokiej gamie kolorów (róż, czerwień, pomarańcz, żółć, biel). Jedną z jej zalet jest to, że kwitnie zimą, wtedy kiedy wszystko jest w stanie spoczynku. Lubi półcień a nawet cień oraz dużą wilgotność powietrza. Ponieważ nie lubi zalegania wody, należy zapewnić jej odpowiedni drenaż.

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

2. Chryzantema (Chrysanthemum) – Kwieciste fajerwerki Dzieci często rozpoznają chryzantemy w bukietach, ale ciekawsze jest poznać jak się rozwijają zanim trafiają do wazonu. Doniczkowa chryzantema stała się hitem ostatnich czasów, jest dostępna w licznych odmianach i różnych kolorach tęczy. Większość oddziałuje na dziecięcą wyobraźnię, ponieważ często ma piękne wzory a rozkwitając przypomina strzelające fajerwerki w zwolnionym tempie. Chryzantema doniczkowa potrzebuje światła, żeby pąki mogły się otworzyć. Przekwitłe kwiaty powinny zostać usunięte, celem przedłużenia kwitnienia. Ziemia nie może być sucha.

fot.Biuro Kwiatowe Holandia

3. Hipeastrum (Hipeastrum) – Ptaki i pszczoły Dlaczego nie przeprowadzić lekcji biologii na okiennym parapecie: z cebuli wyłania się pąk, który zamienia się w ogromny, dostojny kwiat w kształcie gwiazdy, osadzony na pustej w środku łodydze. Lubi jasne i ciepłe miejsca: początkowo ziemię podlewamy bardzo oszczędnie, wystarczy, by była lekko wilgotna.Pielęgnacja kwiatu jest czystą przyjemnością. Polega jedynie na dbaniu, by podłoże było stale umiarkowanie wilgotne (dorodne rośliny używają sporo wody). Co dwa tygodnie dodajemy do niej nawóz dla roślin kwitnących.

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

1. Gerbera – Słońca blask Gerbera wywołuje uśmiech: trudno być obojętnym wobec rośliny, która ze swoimi idealnymi płatkami i różnorodną kolorystyką sprawia tyle radości. Dzieci często widzą w gerberze wiekszą stokrotkę. W Holandii starsze dzieci rozpoznają pomarańczową gerberę, ponieważ w wielu szkołach jest symbolem „niepalenia papierosów”. Idealnie pasuje do wnętrz. Należy ją ustawić w jasnym miejscu i nie pozwolić, żeby ziemia przeschła. Należy uważać, żeby jej nie przelać.

  Hiacynt w nucie serca Piękny kwiat w bogatej kolorystyce, który pobudza zmysły i wywołuje radość

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

5. Kaktus Gymnocalycium – Zimny kaktus Ekscytują, jednocześnie przerażając: ze względu na kolce, dzieci bardzo ostrożnie, się z nimi obchodzą. Każdy z resztą, kto wie jak się do niego zbliżyć (owijając doniczkę gazetą), nabiera wiary w siebie. Gymnocalycium jest idealną rośliną, od której powinni zacząć młodzi hodowcy kaktusów: nie mają gęsto ułożonych kolców a za to ich intensywnie kolorowy łepek, pięknie kwitnie. Lubi nasłonecznione miejsca; ziemia między podlewaniem może być sucha.

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

6. Dzbanecznik gigant (Nepenthes ‘Miranda’) – Zielony owadożerca Dzbaneczniki to okazałe rośliny, których liście zakończone są kształtnymi dzbankami. Nęcone słodkim nektarem owady wpadają do środka i zostają zjedzone przez roślinę. Lubią ciepłe, zacienione, wilgotne miejsca: powieś go wysoko i zraszaj co najmniej dwa razy dziennie.

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

7. Dracena (Dracaena) – Lucky Bamboo Zwykle wprawia w zakłopotanie. Lucky Bamboo to nie prawdziwy bambus, ale rosnąca w południowej Azji Dracena Sandera. Chociaż jest narodową rośliną Chin, uznawana jest tam jako talizman przynoszący szczęście, obecnie sprowadza się ją z Kamerunu. Jej pozbawiona korzeni łodyga nie rośnie w ziemi, lecz w wodzie. Żeby utrzymać ją w pionie wykorzystuje się liczne dekoracyjne elementy jak: żwirek, czy szklane kulki. Woda musi być wymieniana raz na dwa tygodnie. Potrzebuje dzienne światło (za słabe, a także za mocne oświetlenie powoduje żółknięcie liści) i zanurzenie w wodzie, którą co 2 tygodnie należy wymieniać.

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

8. Nertera Young BerryNertera pochodzi z górskich rejonów Ameryki Południowej, jest to bylina o ozdobnych, pomarańczowoczerwonych owocach. Kwiaty przekształcają się w owoce o kolorze białym, żółtym lub czerwonym w zależności od rodzaju. Nie osiąga dużych rozmiarów, więc doskonale nadaje się do domów czy letnich ogrodów. Uwielbia stanowisko jasne i chłodne. Nie należy narażać jej na bezpośrednie padanie promieni słonecznych. Kiedy rozkwitnie nie spryskujemy jej, lecz podlewamy z góry, ale raczej pod liśćmi lub na podstawkę.

  Tulipanowy zawrót głowy!

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

9. Muchołówka (Dionaea) – Ugryzie rękę tego, który ją nakarmiDzieciom trudno przejść obok niej obojętnie, a niestety mocno eksploatowana może zginąć. Organ chwytny w przypadku tej rośliny jest dość ponętny, zbudowany jest z dwóch „płatów”, których brzegi porastają ostro zakończone włoski. Jeśli mały włosek w ciągu 20 sekund zostaje muśnięty, wówczas roślina wchłania swoją ofiarę. Najlepiej umieścić doniczkę w szerokim naczyniu wypełnionym wodą. Lubi wilgotną ziemię oraz nasłonecznione stanowisko: to sprawia, że liście mają uroczą czerwonawą barwę.

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

10. Róża (Rosa) – Kwitnąca diwa Mimo kolców i konieczności przycinania ma w sobie wiele uroku. Różom doniczkowym można nadać nowoczesne kształty a ich obficie kwitnące kolorowe kwiaty będą idealnym tłem do zabaw z Barbie czy Supermanem. Jako roślina pokojowa preferuje świeże powietrze, wilgotną ziemię i rozproszone światło. Gdy przekwitnie osoby, mające dobrą rękę do kwiatów, mogą spróbować przyciąć ją do 5 cm nad ziemią. Z pewnością zakwitnie znowu w ciągu dwóch miesięcy.

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

Materiały prasowe:

Zostaw odpowiedź

 

facebook