Warsztaty florystyczne – warto?

Jest to niezwykle ważne nie tylko dla Twojego rozwoju zawodowego. Dlaczego? Dowiesz się, jeśli przeczytasz tekst do końca.
Warsztaty florystyczne to doskonała okazja do rozwoju umiejętności i wymiany doświadczeń z innymi florystami, którzy chętnie dzielą się spostrzeżeniami i uwagami dotyczącymi najnowszej mody czy trendów w dziedzinie florystyki. To też doskonała okazja do odpoczynku w gronie ludzi, którzy zrozumieją Cię najlepiej ze wszystkich. Czyżby było to idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym? Prawie…
Warsztaty florystyczne często kierowane są do osób z różnym stopniem zaawansowania w dziedzinie, jednakże, jeśli dobrze wybierzesz możesz być pewien, że czas spędzisz bardzo pozytywnie w gronie pozytywnie zakręconych osób na punkcie florystyki. Ważne jest to, by dobierać szkolenia odpowiednio do planowanego rozwoju – jeśli chcesz podnosić kwalifikacje i czerpać inspirację od innych osób, które zajmują się tym samym wybierz szkolenie tematyczne, które pozwoli na rozwinięcie prowadzonej działalności kwiaciarni – być może będzie to rękodzieło, a może nowa technika przygotowywania bukietów. Wszystko, co może wesprzeć działanie Twojej kwiaciarni jest pożądane. Nie od dziś wiadomo, że nieustanny rozwój wpisany jest w rozwój każdego florysty?
Kursy, szkolenia i warsztaty to nie tylko możliwość doskonalenia warsztatu – to świetna okazja do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń związanych z prowadzeniem biznesu. Nikt lepiej niż on nie zrozumie Twoich problemów z klientami i zarządzaniem kwiaciarnią. To forum do rozmów i wymiany doświadczeń. Popołudniowy relaks przy filiżance dobrej kawy i miłej dyskusji z innymi uczestnikami pozwalają na przygotowanie nowego planu działań i zebranie inspiracji potrzebnej do prowadzenia dalszych działań.
 
 
Wyjazd za miasto bądź do innego miejsca na szkolenie pozwoli Ci oczyścić głowę ze wszystkich myśli, zdać się na pomoc i doświadczenie specjalistów chłonąc wiedzę każdą szarą komórką. Wystarczy kilka takich dni, by zapewnić sobie nowe podejście do pewnych spraw i problemów. Jeśli potrzebujesz chwili wytchnienia, ale nie możesz żyć bez kwiatów śmiało znajdź warsztaty odpowiednie dla siebie i weź w nich udział. Być może pierwsze spowodują, że nabierzesz ochoty na więcej? To może być pierwszy krok nie tylko do wymiany doświadczeń, ale także nawiązywania długotrwałej i ciekawej współpracy z ludźmi poznanymi ze środowiska. 
 
Autor Sandra WięckowskaNiezależnie od doświadczenia, umiejętności i posiadanej wiedzy z zakresu florystyki powinieneś uczestniczyć w warsztatach florystycznych.

  Wspomnienia z kursu MSFDK WROCŁAW

Zostaw odpowiedź

 

Jeden komentarz

  1. Monika
    Monika
    18 paź 2021

    Zdecydowanie warto ale oczywiście zależy od 2 rzeczy: twoje zaangażowanie i jakość warsztatów. Można się łatwo zrazić, ale też można naprawdę wiele dobrego się dowiedzieć i nauczyć.

facebook