Targi SPECIAL DAYS – podsumowanie imprezy

Uczestnicy imprezy mieli możliwość zapoznać się z nowościami produktowymi i wziąć udział w licznych pokazach i szkoleniach.
Miniona edycja targów SPECIAL DAYS zgromadziła na ekspozycji ponad 70 firm i marek, które prezentowały dekoracje świąteczne, okazjonalne oraz florystykę. Pierwsze dwa dni były skierowane do specjalistów z branży i to właśnie dla nich zostały zorganizowane spotkania z ekspertami w dziedzinie Visual Merchandisingu, marketingu i sprzedaży. Olbrzymim zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się również pokazy florystyczne oraz prezentacje pakowania prezentów.
Publiczność zgromadzona wokół sceny mogła podejrzeć najnowsze trendy w tworzeniu kompozycji kwiatowych oraz niezwykłe techniki układania kwiatów. Wydarzeniem specjalnym targów SPECIAL DAYS było Show Florystyczne Sekunda&Sieradzan i Przyjaciele, na które Mistrzowie Florystyki stworzyli niezwykłe kompozycje prezentowane na wybiegu przez modelki. Podczas pokazu można było zobaczyć prace Piotra Sekundy, Zygmunta Sieradzana, Małgorzaty Szymioł, Moniki Bębenek, Magdaleny Biruli Białynickiej, Katarzyny Cepy i Katarzyny Kluby. Łącznie mistrzowie pokazali 60 kreacji – w tym suknię wykonaną w całości z roślin.
Ostatniego dnia targów SPECIAL DAYS został rozstrzygnięty konkurs dla kwiaciarń organizowany przez Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział Poznański. Swój udział w rywalizacji zgłosiło 21 kwiaciarń z całej Polski. Jury przyznało nagrody w ramach 2 kategorii: bukiet ślubny oraz bukiet okolicznościowy. Pierwsze miejsce w kategorii bukiet ślubny otrzymał Michał Nica z Kwiaciarni DONICA, drugie miejsce zajęła Elżbieta Dziomdziora z FLORA STUDIO E. Dziomdziora a wyróżnienie za trzecie miejsce otrzymała Eliza Kantowska z kwiaciarni Profil Krzysztof Bartosik-Krzysztof Brzeziński.
Natomiast najpiękniejsze bukiety okolicznościowe stworzyli: Julia Bańkowska z kwiaciarni ARTE FIORI (I miejsce), Małgorzata Ziemecka-Wardęga z KWIATOWNI (II miejsce), Dominika Apelt z Pracowni Florystycznej PEREŁKA (III miejsce). Puchar Prezesa SITO został przyznany Kamili Żołyńskiej z kwiaciarni Kamiflora oraz Karoliny Drozdek-Staniszewskiej z kwiaciarni Renee.
Kolejna edycja Targów Przedmiotów Świątecznych i Okazjonalnych SPECIAL DAYS odbędzie się w lutym 2016 roku.
materiały prasowe https://specialdays.mtp.pl/pl/

Odbywające się w dniach 26-28 lutego 2015 r. targi SPECIAL DAYS przyciągnęły liczną grupę przedsiębiorców związanych z branżą florystyczną i dekoracyjną.

  Nadajemy osobowość kwiaciarni

Zostaw odpowiedź

 

facebook