Sztuczne kwiaty w dekoracji wnętrz

Sztuczne kwiaty znów wracają do łask, a dekoracje wnętrz z ich zastosowaniem wykazują nowe, świeże podejście do ich roli w designie. Wynika to przede wszystkim z jakości produktów, ponieważ są tak doskonale wykonane, że trudno je odróżnić od żywych roślin. Mają wiele zalet, których brakuje ich naturalnym odpowiednikom i choć nigdy ich nie zastąpią, doskonale się sprawdzają w dekoracjach.

Już nie są kitem, ale hitem, który gwarantuje bezproblemowe użytkowanie, trwałość i wygodę. Sztuczne kwiaty są cenione w dekoracjach nie tylko sal balowych, czy kościołów, ale coraz częściej spotyka się je w domowych wnętrzach. Zachwycają różnorodnością, intensywnością kolorów i trwałością. Ich jedynym minusem jest to, że nie pachną.

Dla kogo są przeznaczone sztuczne kwiaty?

To wersje dla zabieganych, którzy nie mają czasu na pielęgnację i często zapominają o podlewaniu. Dla osób dysponujących zaciemnionymi mieszkaniami i często podróżującymi idealnie sprawdzą się sztuczne kwiaty w postaci zielonych roślin doniczkowych. To warianty dla osób, które są alergikami oraz dzielą mieszkanie z psem lub kotem.

Sztuczne kwiaty w formie kwitnących roślin to nieoceniony element osób pracujących w branży dekoratorskiej. Są obowiązkowe w ślubnych dekoracjach sal, ponieważ doskonale dopełniają wnętrza i to w każdym stylu! Wykorzystywane są do ozdabiania imprez tematycznych, np. ślubów boho, art-deco czy glamour. Nowoczesne, wyglądające jak prawdziwe sztuczne kwiaty w stylowy sposób akcentują stoły, drzwi, schody i wybrane miejsca, podkreślając charakter uroczystości.

W prywatnych domostwach zdobią w efektowny sposób salony, ustawiane jako bukiety ze sztucznych kwiatów w wazonach na stole, komodzie lub konsoli. Sprawdzają się także w sezonowych dekoracjach, np. wielkanocnych lub bożonarodzeniowych wiankach.

Jakie sztuczne kwiaty są najpopularniejsze w aranżacji wnętrz?

Do najbardziej popularnych zalicza się doniczkowe storczyki, które do złudzenia przypominają oryginały i prezentują niezwykłą klasę oraz pasują do nowoczesnych aranżacji. Dużą popularnością cieszą się również kompozycje ze sztucznych traw, które mogą przypominać modne wersje papmasowe. Niezastąpiony w dekoracjach sal i biur jest także sztuczny bluszcz, który zwisającą formą dobrze dekoruje szafy i ścienne półki.

  Jak przygotować ogród na wiosnę?

W większych przestrzeniach, np. salach konferencyjnych, hotelach czy restauracjach sprawdzą się sztuczne rośliny doniczkowe w okazałej formie jak aglaonemy, fikusy, figowce, paprocie oraz sansewierie. Warto zwrócić uwagę także na sztuczne drzewka, które doskonale aranżują kąty np. cyprysy, benjaminy czy pospornice.

W przypadku dekoracji stołów zawsze egzamin zdadzą róże, choć modne są także hortensje, magnolie, a nawet gałązki kwitnącej wiśni. 

Jak wybrać sztuczne kwiaty do dekoracji wnętrz?

Dopasuj wygląd sztucznych kwiatów do charakteru tworzonej dekoracji i wyglądu pomieszczenia, w jakim mają się one znaleźć.

  • Z wnętrzami minimalistycznymi, nowoczesnymi oraz prezentującymi egzotyczny wystrój będą harmonizować sztuczne kaktusy, aloesy, eukaliptusy oraz dekoracje z wykorzystaniem mchu, tzw. zielone ściany.
  • Wielbiciele stylu urban jungle podkreślą aranżacje, stawiając na sztuczne monstery, rozłożyste palmy oraz bananowce.
  • W mieszkaniach urządzonych w stylu angielskim czy prowansalskim śmiało mogą zagościć doniczki ze sztuczną lawendą. Mile widziane będą również hortensje bądź romantyczne, kuliste peonie.
  • Uniwersalne i pasujące do każdego stylu są: roże, tulipany, skrzydłowce, zamiokulkasy, wężowce i grubosze.

Pamiętaj, że dekorując pomieszczenie sztucznymi kwiatami ciętymi dobierać ich rodzaj sezonowo, według ich naturalnego kwitnienia. To ma znaczenie w przypadku profesjonalnych dekoracji, dlatego aranżując wnętrze zimą postaw na ponadczasowe róże, amaralisy czy nawet gwiazdy betlejemskie, zamiast żonkili czy narcyzów. Sztuczne kwiaty mają przecież do złudzenia przypominać te prawdziwe!

Zostaw odpowiedź

 

facebook