Pokaz ślubny w Turzy Śląskiej – relacja

Grażyna Korzewka wraz ze swoimi asystentami zaprezentowała bardzo różnorodne prace. Artystka udowodniła, że ma głowę pełną ciekawych, niecodziennych pomysłów, które wciąż będą zadziwiać i zachwycać – jej projekty powinny być doskonałą inspiracją dla codziennej twórczości każdego florysty. Ciekawą podpowiedzią może być zupełnie nowy sposób postrzegania towaru dostępnego od lat. Innym innowacyjnym pomysłem jest wykorzystywanie w suszu w wiązankach bądź skrawków wstążek, które podczas pokazu spotkały się z dużym zainteresowaniem publiczności.
Mariola Miklaszewska wraz z asystującymi jej uczniami z Akademii Em przedstawiła połączenie florystyki z powszechnie dostępnymi materiałami budowlanymi. Efekt był ciekawy i stanowił doskonałą inspirację do scalania florystyki z innymi dziedzinami życia i tworzenia. W pracach florystki widać było inspirację naturą, która w wielu aspektach połączona jest z innowacją. Przyzwyczajeni do wysokiego poziomu prezentowanego artystkę ciągle pozostajemy pod wrażeniem tego, co można było zobaczyć tym razem.
Zagraniczną gwiazdą pokazu był moskiewski florysta Sergey Karpunin, któremu towarzyszyli uczestnicy kursu na Specjalistę Florystyki Ślubnego prowadzonego przez Roberta Miłkowskiego w ŚCF Rekpol w Turzy Śląskiej. Przedstawione przez florystę prace stanowiły kontrast do prac wykonanych przez florystki z ojczyzny. W realizacjach widać było inspirację Dalekim Wschodem. Sergey przedstawił zupełnie inne spojrzenie na florystykę ślubną – kompozycje tworzone z przymrużeniem oka spotkały się z dużym zainteresowaniem i uśmiechem publiczności – szczególnie ta, w której wykorzystane zostały ziemniaki.
Duża dawka inspiracji na światowym poziomie oraz doskonała atmosfera imprezy z pewnością wpłyną na to, że pozostanie ona długo w pamięci publiczności. Po raz kolejny ŚCF Rekpol stanął na wysokości zadania organizując wyjątkowe wydarzenie będące doskonałą okazją do tego, żeby podpatrzeć pracę mistrzów.
Autor: Sandra Więckowska

Było ciekawe, zaskakująco i kolorowo – pokaz ślubny w Śląskim Centrum Florystycznym Reklpol w Turzy Śląskiej (15.06.2014) dał możliwość oglądania dzieł trzech wyjątkowych, bardzo znanych osobowości w świeci

  Pokochaj róże, królowe kwiatów X FESTIWAL RÓŻ 21 -22 lipca 2012

Zostaw odpowiedź

 

facebook