Podsumowanie Tragów Ogrodniczych EDEN 2010

W dniach 15-16 maja 2010 na terenie Centrum Targowo-Wystawienniczego Międzynarodowych Targów Lubelskich S.A. w Lublinie odbyły się VI Targi i Kiermasz Ogrodniczy EDEN 2010 – największa w regionie impreza branżowa, która skupia nie tylko lokalnych producentów. – Wśród 70 wystawców znaleźli się ogólnopolscy producenci nawozów, podłoży, narzędzi ogrodniczych oraz firmy projektujące ogrody.

Już po raz drugi targi były utrzymane w nowej formule. Hala wystawowa podzielona została na dwie części. W jednej zorganizowano imponujące aranżacje, w drugiej zorganizowano kiermasz.

Dzięki takiej strategii wystawca mógł zaprezentować firmę w targowej części hali, natomiast w części kiermaszowej prowadzić sprzedaż swoich produktów.

Uzupełnieniem targów były imprezy towarzyszące, wśród których szczególną popularnością cieszyły się Mistrzostwa Florystyczne oraz pokazy formowania drzewek bonsai (Marek Gajda z zespołem Japońskie Ogrody Bonsai). Nieodłącznym elementem każdych profesjonalnych targów są również konferencje. Jednym z prelegentów był prof. dr hab. Leszek Orlikowski, który zaprezentował swoją prelekcję nt. chorób drzew i krzewów ozdobnych w szkółkach i ogrodach. Ciekawy wykład na temat pracy architekta krajobrazu przedstawił mgr inż. Wojciech Januszczyk, który po swoim wystąpieniu przeprowadził ze studentami lubelskich uczelni warsztaty tematyczne.

Wszystkim wystawcom i zwiedzającym VI Targów Ogrodniczych EDEN 2010 jeszcze raz Dziękujemy za uczestnictwo i zapraszamy serdecznie na kolejną edycję Targów w terminie 14-15 maja 2011 roku.

Nagrody VI Targów Ogrodniczych EDEN 2009 i VI Kiermaszu Ogrodniczego

W kategorii „Produkt Roku”

firmie HORTICO S.A.

za: HORTISOL MICRO

Wyróżnienie:

firmie CUR J.Z.W. HURTOWNIA SZKÓŁKARSKA

za: STARE ODMIANY JABŁONI

Wyróżnienie:

dla firmy PRZEDSIĘBIORSTWO NASIENNICTWA OGRODNICZEGO I SZKÓŁKARSTWA W OŻAROWIE MAZOWIECKIM S.A.

za: KOLEKCJĘ NASION

Wyróżnienie:

JAPOŃSKIE OGRODY BONSAI MAREK GAJDA S.J.

za: WYSTAWĘ BONSAI

W kategorii „Wystrój Stoiska”

firmie TAMARK S.A.

Wyróżnienie:

  Z cyklu Nasze Kwiaciarnie: Studio Florystyczne Magdaleny Wasyl-Chrzanowskiej

dla firmy ARTYKUŁY OGRODNICZE KRZYSZTOF MATRASZEK

Wyróżnienie:

dla SPÓŁDZIELNI „ASPROD”

źródło:

Międzynarodowe Targi Lubelskie S.A.

Zostaw odpowiedź

 

facebook