Z cyklu Nasze Kwiaciarnie: Studio Florystyczne Magdaleny Wasyl-Chrzanowskiej

Witam wszystkich serdecznie tym artykułem zaczynam cykl poświęcony NASZYM kwiaciarniom i pracowniom florystycznym.

Niedaleko Poznania przy głównej trasie na Szamotuły w miejscowości Chyby przy ul. Szamotulskiej 14 od 4 lat znajduje się Studio Florystyczne  Magdaleny Wasyl-Chrzanowskiej gdzie niedawno miałam okazję gościć. Właścicielka wiedząc jak ważną rzeczą jest odpowiednia reklama zadbała o to aby umieścić przy głównej trasie banery reklamowe z logo kwiaciarni. Studio posiada również swoją stronę internetową  www.studioflorystyczne.com

Magdalena osoba niezwykle dynamiczna i kontaktowa opowiedziała mi o początkach swojej florystycznej przygody i charakterze swojej działalności.

Jak sama przyznaje miłość do kwiatów zaczęła się wraz z miłością do przyszłego męża ogrodnika ( który zajmuje się ogrodnictwem od ponad 20 lat )  i wtedy to zrodziła się myśl o założeniu własnego studia florystycznego .

Można powiedzieć że studio wyspecjalizowało się w dwóch głównych dziedzinach :  kompleksowej obsłudze ślubów oraz wszelkiego rodzaju imprez rodzinnych, firmowych, cateringu  i eventów  ale pomimo że tego typu działalność jest raczej usługą w terenie, na miejscu działa również stacjonarna kwiaciarnia.

Kwiaciarnia składa się z trzech części : galerii gdzie wśród gotowych do kupienia kompozycji , obrazów i stylizowanych dekoracji zaaranżowany został kącik w którym na wygodnych fotelach właścicielka może spokojnie porozmawiać z klientami i przyszłymi pannami młodymi.

Niesamowity klimat kwiaciarni tworzą również wiekowe meble wyszukiwane pieczołowicie na różnych targowiskach ze starociami a później przystosowywane na potrzeby kwiaciarni .

Następnie jest środkowa cześć gdzie znajdują się kwiaty cięte i doniczkowe , wystawka z gotowymi bukietami i kompozycjami a na samym końcu mieści się pracownia gdzie jak sama właścicielka mówi bije serce całego studia . Kwiaciarnia współpracuje z pocztą kwiatową  jak również dowozi kwiaty na telefon .

Realizuje najbardziej szalone pomysły klientów podając za przykład bukiet zaaranżowany ze skarpetkami .

Studio jest na stałej współpracy cateringowej z okolicznymi poznańskimi  restauracjami  i dworkami. Imprezy z których Magdalena szczególnie jest dumna, na które tworzyła oprawę florystyczną to : Konferencja Klimatyczna ONZ , Ogólnoświatowa Wystawa Gołębi Pocztowych,Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Monster Track Show w Chorzowie, koncert Radiohead w Poznaniu.

  Grune Woche - Zielony Tydzień Berlin 2011 - galeria zdjęć

Wzięła również udział jako sponsor bukietów ślubnych w pierwszej edycji akcji charytatywnej na rzecz  niepełnosprawnych dzieci „ Panny Młode”  edycja 2008.

Zapytana o motto swojej pracowni odpowiedziała :

„ Studio powstało z wielkiej pasji i dlatego realizujemy najśmielsze projekty naszych klientów”

 

Tekst Sylwia Ludwiczak – skimmia-

Zdjęcia Sylwia Ludwiczak

oraz arch. prywatne Magdaleny Wasyl-Chrzanowskiej

Zostaw odpowiedź

 

4 komentarzy

 1. swietlana marciniak
  swietlana marciniak
  01 mar 2011

  A ja dodam,że znam Magdę osobiście,jest cudowną osobą i ma złotę rączki!

 2. slomcia
  slomcia
  01 mar 2011

  Oczywiście,ale Pani Magda zapomniała dodać,że stworzyła to przy współpracy swojej pracownicy Ani,która to była całym motorem i sercem tej kwiaciarni.Wiem co piszę bo sama miałam przyjemność pracować z Panią Anią.

 3. parviflora
  parviflora
  02 mar 2011

  Wybaczcie moi drodzy – ale muszę odbić piłeczkę. Raz.

  "Oczywiście,ale Pani Magda zapomniała dodać,że stworzyła to przy współpracy swojej pracownicy Ani,która to była całym motorem i sercem tej kwiaciarni.Wiem co piszę bo sama miałam przyjemność pracować z Panią Anią."

  Po pierwsze droga slomciu – dzień dobry, jak się masz, kim jesteś i skąd przybywasz?

  Po drugie droga slomciu – jeśli masz coś do powiedzenia Magdzie – zrób to w 4 oczy

  Po trzecie droga slomciu – zapomniałaś dodać, że pracująca u Magdy pani Ania – okazała się pracownicą, która oszukała w sposób wielce nieodpowiedni swoją chlebodawczynię, a teraz co? próbuje stać się jej konkurencją? mści się? zachowanie niegodne uczciwego człowieka…

  Reasumując: nie rozumiem Twojego wrogiego nastawienia – no chyba, że to Ty jesteś tą Panią Anią 😉 – pozdrawiam i życzę chwili zastanowienia się – "po co to robię"…

  Liczę na poważne komentarze odnośnietego artykułu, a każda kolejna przepychanka słowna – jeśli masz na nią slomciu ochotę – zapraszam na forum, PIERW do działu PRZYWITAJ SIĘ a potem zakładaj temat – jednak jeśli treść jakiegoś Twojego postu będzie obraźliwa – licz się z usunięciem takowego.

  A w temacie – Madziu – stworzyłaś piękny klimacik! Muszę Cię odwiedzić!

 4. skimmia
  skimmia
  02 mar 2011

  Odnośnie artykułu to po pierwsze ja jestem jego autorką więc proszę mnie nie poprawiac .

  po drugie jak wspomniano wyżej właścicielką studia jest Magdalena i to ona stworzyła klimat kwiaciarni i wiem jakie posiada możliwości

  a po trzecie tutaj też obowiązują zasady dobrego wychowania i najpierw należy się przedstawic a dopiero potem komentowac   

facebook