Ozdoby na koszyczek wielkanocny – różnorodne propozycje

Ozdoby na koszyczek wielkanocny powinny nas zachwycać unikalnością i estetyką. Możemy je stworzyć samodzielnie lub skorzystać z gotowych propozycji – ogranicza nas jedynie wyobraźnia! Piękny koszyczek wielkanocny w efekcie stanie się wyjątkową ozdobą w każdym domu. Jakie ozdoby są godne uwagi? Co może nam posłużyć do dekoracji koszyczka na Wielkanoc?

Ozdoby do koszyczka wielkanocnego

Warto zauważyć, że ozdoby na koszyczek wielkanocny pełnią rozmaite funkcje. Z jednej strony mają podkreślać charakter tego przedmiotu, a z drugiej wskazywać na ważność świąt wielkanocnych w życiu każdego chrześcijanina. Jak zatem przyozdobić koszyczek wielkanocny? Możliwości jest mnóstwo! Możemy postawić przykładowo na:

  • Jajka ozdobne – to jedne z najważniejszych elementów koszyczka wielkanocnego. Mile widziane jest przystrojenie jajeczek owijkami lub pomalowanie ich farbkami. 
  • Kwiaty – piękne wiosenne kwiaty zawsze są świetnym wyborem do święconki. Zazwyczaj wybieramy hiacynty, tulipany i narcyzy, które dodają koszyczkowi uroku. 
  • Kokardki i wstążki – z powodzeniem posłużą nam do udekorowania koszyczka wielkanocnego. Popularnością cieszą się kolory takie jak zielony, biały i żółty. 
  • Obrusy i serwetki – umieszczane są na dnie koszyczka. Stanowią doskonałe tło dla innych ozdób, przy czym mogą być bardziej subtelne lub pięknie zdobione. 

Oczywiście propozycji dekoracji jest znacznie więcej, a ostateczny wybór jest kwestią indywidualną. 

Inne propozycje dekoracji do koszyczka wielkanocnego

Jakie jeszcze dekoracje można umieścić w wielkanocnym koszyczku? Nie zapominajmy o kurczaczkach i zajączkach – są to zwierzęta kojarzące się z wiosną i Wielkanocą. Do dyspozycji mamy produkty z papieru, filcu i innych materiałów, które cudownie się prezentują w święconce. 

Jeśli chcemy zadbać o wiejski klimat koszyczka, możemy zdecydować się na umieszczenie w nim sianka lub słomy. Połóżmy sianko na dnie koszyczka i zastosujmy je jako podkładkę pod inne ozdoby!

  Kwiaty idealnym prezentem na każdą okazję

W procesie wyboru i tworzenia dekoracji warto mieć na uwadze to, jakie mamy oczekiwania i jaki styl koszyczka zamierzamy uzyskać. 

Zostaw odpowiedź

 

facebook