Wielki Międzynarodowy Pokaz Florystyczny 1 października 2009 r. w Broniszach – galeria zdjęć

Podczas Międzynarodowego Pokazu Florystycznego floryści, styliści oraz miłośnicy kwiatów mieli niecodzienną okazję podziwiać oryginalne kompozycje w wykonaniu mistrzów florystyki; Marioli Miklaszewskiej z Polski, Andreasa Verheijen z Holandii oraz Silvano Erba z Włoch. W pierwszej części pokazu floryści wykonali kompozycje ślubne, bukiety dla młodej mamy oraz kwiaty dla solenizantek, w drugiej na Halloween oraz ostatnie pożegnanie. Prace mistrzów prezentowały modelki w strojach z kolekcji znakomitej, polskiej projektantki Violi Śpiechowicz.

Kompozycje utrzymane zostały zgodnie z obowiązującymi trendami florystycznymi proponowanymi na jesień i zimę. Tendencja proponowana na najbliższe jesienne miesiące Kolory Natury (True colours), nawołuje do życia w harmonii i spokoju. Jest przepełniona feerią barw, soczystych odcieni fioletu, żółci, zieleni, czerwieni oraz bieli, ożywiających każde pomieszczenie i przełamujących jesienną szarugę. Intensywne kolory idealnie komponują się na tle zimnych odcieni drewna i metalu. Kompozycje są proste w formie, organiczne, pozbawione dodatkowych ozdób.

Zimowa tendencja Kwiatowe rytuały (Floral rituals) wypełniona jest motywami rodem z dzikiej Afryki. Egzotyczne kwiaty w połączeniu z etnicznymi dodatkami przeniosą nas w głąb kolebki ludzkości. Soczyste odcienie kwiatów idealnie komponują się z drewnianymi posągami, figurkami czy misami przywiezionymi z najodleglejszych miejsc na świecie. Żywe kolory, niczym wulkan energii i radości, idealnie kontrastują na tle czerni i brązów. W aranżacjach dominuje surowe drewno oraz gliniane naczynia.

Organizatorzy pokazu: Biuro Kwiatowe Holandia, Rynek Hurtowy w Broniszach, oraz firma Victoria Grzegorz Woźniak.

materiały prasowe:

zdjęcia:

Jolanta Głuchowska [jolka]

zdjęcia:

Jolanta Głuchowska [jolka]

zdjęcia:

Jolanta Głuchowska [jolka]

zdjęcia:

Jolanta Głuchowska [jolka]
  Honorowi dziadkowie -Pani Anna Seniuk i Pan Janusz Tylman

Zostaw odpowiedź

 

facebook