Najmodniejsza roślina tej jesieni

Chryzantema w nowej odsłonie

Chryzantemy doniczkowe stały się hitem ostatnich lat. Od dłuższego czasu obserwujemy wzrost zainteresowania tymi roślinami. Zachwycają bogactwem odmian, różnorodnością formy i barw.

fot.BKH

Tę fantastyczną, dekoracyjną roślinę można spotkać w różnych kształtach (m.in. kulistym, półkulistym, promienistym) i w wielu kolorach (m.in. żółtym, pomarańczowym, zielonym, fioletowym, białym i czerwonym). Przez cały rok można kupić chryzantemy jednokwiatowe, gałązkowe, igiełkowe, płatkowe i wiele innych.

Chryzantemy świetnie nadają się do stylu każdego wnętrza. Obserwowanie rozkwitającego pąku, przypomina oglądanie w zwolnionym tempie fajerwerków. To sprawia, że pasuje do osób pełnych energii, nowoczesnych i nietuzinkowych, które nie boją się eksperymentować z wystrojem mieszkań i kolorystyką.

Chryzantema doniczkowa potrzebuje światła, żeby pąki mogły się otworzyć. Aby przedłużyć jej kwitnienie, należy usuwać przekwitłe kwiaty. Ziemia nie może być sucha. Jest rośliną wytrzymałą, o długiej żywotności.

Podczas Tygodnia Mody w Londynie główną rolę odegrała natomaist chryzantema cięta, która stanowiła bazę zachwycających i pełnych artyzmu kompozycji. Podobnie było na pokazach mody znanego w Holandii projektanta Edwina Oudshoorna, które zorganizowano w słynnych ogrodach „Keukenhof” w pobliżu Lisse.

materiały prasowe:

  Zapach świąt, czyli bożonarodzeniowe dzieła sztuki florystycznej - relacja z pokazu florystyki

Zostaw odpowiedź

 

facebook