Na Ludowo – Najmodniejsze kwiaty cięte – Jesień 2008

Lilia (Lilium) – Czysta i elegancka

Lilia jest wyrazistym kwiatem o eleganckim wyglądzie. Jest symbolem stylu i klasy. Zawarta jest w niej cała esencja przyjemnych doznań. Z drugiej strony jej charakterystyczny kształt nawiązuje do stylu rustykalnego. Ludzie poszukują w niej spokoju, a jej oszałamiający zapach zachęca do podziwiania piękna pochodzącego prosto z natury. Jest dostępna w jesiennej palecie barw.

Aster chiński, letni (Callistephus) – Wesołe akcenty koloru

Aster wygląda tak jakby należał do rodziny stokrotek. Zawdzięcza on swoje piękno kwiatostanowi, który wypełniony jest uroczymi płatkami. Kwiat ten jest dostępny w różnorodnej tonacji – róż, żółty, łososiowy, fioletowy i czerwony. Astry, dzięki nasyconym barwom, nadają bukietom wyrazistości.

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

Aster (Aster) – Nonszalancki kreator stylu

Malutkie kwiaty rodem z polnej łąki wywołują w nas spokój i odprężenie. Astry nie tylko kojarzą się nam z typowym wiejskim pejzażem, ale również wprowadzają naturalną lekkość do jesiennych bukietów. Kwiaty te mają wyrazisty charakter.

Krokosz (Carthamus) – Mocny i wiarygodny

Ten nieduży kwiat z postrzępionymi płatkami był już uprawiany w starożytności. Idealnie pasuje do jesiennej tendencji „Na ludowo”. Pąk kwiatu w piękny sposób zmienia kolory z żółtego na pomarańczowy. Krokosz jest niezwykłą rośliną, niegdyś używaną do barwienia tkanin. Cechy te sprawiają, że ma swoją ludową historię.

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

Mieczyk (Gladiolus) – Współczesny styl z odrobiną rustyki

Ten kwiat przywołuje na myśl wiejskie ogrody. Jego długa łodyga i piękny kwiatostan o różnych odcieniach sprawia, że jest bardzo wyrazisty. Mieczyk dzięki swojemu urokowi przemienia staromodną, mieszczańską wiązankę w bidermajerowskim stylu w nowoczesny, polny bukiet.

 

powiększenie

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

Driakiew (Scabiosa) – Delikatny akcent

Okrągła i zarazem wyrazista forma tego kwiatu tworzy cudowny kontrast z wyrafinowaną lilią. Driakiew jest małym, prostym kwiatem, który swoim subtelnym kolorem nadaje bukietowi delikatny akcent. Zaletą tych pierzastych kulek jest to, że wyglądają one pięknie w bukiecie zarówno świeże, jak i wysuszone.

  CZAS JEMIOŁY

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

Materiały prasowe:

Zostaw odpowiedź

 

facebook