Na ludowo -Biuro Kwiatowe Holandia prezentuje aranżacje kwiatowe modne jesienią 2008.

Tej jesieni styliści, designerzy i floryści chętnie sięgają po motywy ludowe oraz wykorzystują elementy kojarzące się z sielskim życiem na wsi, silnie związanym z naturalnym rytmem przyrody.

W jesiennej tendencji określonej mianem „Na ludowo” (ang. Folk Design) nadrzędną rolę odgrywają proste przedmioty, symbolizujące naturalność i świeżość.

Kompozycje kwiatowe przywołują wspomnienie obrazów sielskiej łąki. Obecne są tu źdźbła trawy, zioła, różne zboża i owoce. Podpatrując naturę, floryści nadają bukietom różnorodne, wręcz unikatowe formy. Polne bukiety prezentowane są

w prostych, masywnych wazonach, mających na celu wprowadzenie elementu zaskoczenia.

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

Wśród jesiennych kwiatów, ze względu na swój elegancki, rustykalny wygląd, króluje lilia. Piękno jej kwiatu i oszałamiający zapach wprowadzają tajemniczą aurę  i przywodzą na pamięć zapach łąk i czasów, do których wszyscy chętnie powracamy myślami.

W palecie kolorów dominują żywe odmiany typowo jesiennych kolorów, przeplecione bielą, niebieskim i granatem oraz szarością i czernią.

Jak w każdym sezonie, obowiązują trzy style: nowoczesny, nastrojowy i klasyczny.

Styl klasyczny

fot.Biuro Kwiatowe Holandia

Zapraszamy do galerii…

Styl nastrojowy

fot.Biuro Kwiatowe Holandia

Zapraszamy do galerii…

Styl nowoczesny

  fot.Biuro Kwiatowe Holandia

Zapraszamy do galerii…

Słowa kluczowe dla stylu nowoczesnego to: prawdziwy, oryginalny, wytrzymały  i mocny. Kompozycje utrzymane w tym stylu są wyraziste, monochromatyczne i rytmiczne.

Dla miłośników dobrego nastroju, floryści proponują wesołe bukiety i kompozycje, ułożone z kolorowych, różnorodnych kwiatów.

Dla osób ceniących styl klasyczny proponowane są tradycyjne, eleganckie bukiety  w dużych formach. Słowa które oddają ich charakter to: nostalgia, wiekowość oraz rustykalna elegancja.

Wśród kwiatów proponowanych na jesień 2008 dominują: Lilia (Lilium), Aster chiński – zwany też letnim – (Callistephus), Aster (Aster), Krokosz (Carthamus), Mieczyk (Gladiolus) i Driakiew (Scabiosa). przeczytaj artykuł..

***

Materiały prasowe:

Biuro Kwiatowe Holandia jest organizacją działającą na rzecz producentów, importerów

i eksporterów holenderskich kwiatów ciętych i roślin doniczkowych. Zajmuje się marketingiem oraz promocją, propaguje wiedzę o rozmaitych gatunkach i odmianach. Wyznacza trendy w kwiatach. Jest organizacją typu non profit, całkowicie utrzymującą się ze składek swoich członków. Organizuje pokazy i warsztaty florystyczne.

  Rozkosz dla zmysłów - Sezonowe kwiatowe dekoracje w restauracjach

Zostaw odpowiedź

 

facebook