Letnie bukiety

Najbardziej znane kwiaty lata to: maki, chabry, piwonie, jaśminowce, lilie, płomyki, ostróżki ogrodowe, lwie paszcze, cynie, dalie, groszki pachnące, czarnuszki, powojniki, begonie, klematisy, jaskry, łubiny oraz różnego rodzaju róże – przyznacie, że jest w czym wybierać? Obfitość kwiatów letnich zapewnia, że bukiety latem mogą być bogatsze i bardziej oryginalne niż w pozostałych porach roku. Piękne, letnie zestawy można dodatkowo upiększać trawami, kłosami zbóż lub liśćmi paproci. O tej porze roku możliwości są nieograniczone, a jedyną granicę stanowi Twoja wyobraźnia.
Jak przekonać klientów?
Po raz kolejny w tym przypadku ważna jest zasada 'wyróżnij się albo zgiń'. To, czym zdecydujesz się wyróżnić zależy tylko od Ciebie: może być to nowy asortyment, którym wzbogacisz swoją ofertę, może zaskoczysz swoich klientów małymi dodatkami, które zupełnie odmienią tworzone bukiety, może pokażesz swoim jak z letnich polnych kwiatów stworzyć piękną kompozycję pasującą na różne okazje? Ważne jest to, by nie powielać schematów i znając atuty i ofertę konkurencji wprowadzić do swojej element zaskoczenia – coś, co będzie przekazywane przez klientów pocztą pantoflową i zapewniało większą liczbę klientów zainteresowanych niecodzienną ofertą.
Po co to wszystko?
Kompozycje tworzone latem umożliwiają utrwalenie emocji związanych z latem i wakacyjnym wypoczynkiem, a Ty możesz być twórcą tego katalizatora wspomnień. Każda muszelka, kamień, źdźbło trawy czy sznurek może wzbudzić u posiadacza takiego bukietu przyjemne wspomnienia. Ważną rzeczą jest jednak zdobywanie wiedzy na temat tego, jak łączyć ze sobą poszczególne gatunki kwiatów, jakie kolory ze sobą zestawiać, by prezentowały się najpiękniej. W tym okresie najlepiej podkreślać naturalne piękno roślin i stawiać na proste, ale ciekawe połączenia będące doskonałym przykładem, że czasem mniej znaczy więcej, a różnorodne kolory to jedno z najważniejszych zadań letniego bukietu. Pamiętajcie – ma być kolorowo, pięknie, z elementem zaskoczenia, a letni bukiet ma kojarzyć się przede wszystkim z odpoczynkiem i wakacyjnymi szaleństwami.
Autor: Sandra Więckowska
Źródło zdjęć: Pinterest

Lista dostępnych latem kwiatów jest niezwykle długa i dlatego właśnie latem mamy największe możliwości zaprezentowania umiejętności i kreatywności. Możliwości są ogromne – czy potrafimy je wykorzystać?

  Florysta za grosze...

Zostaw odpowiedź

 

Jeden komentarz

  1. Itis
    Itis
    18 paź 2021

    piękna kompozycja to must have każdego salonu 🙂

facebook