Florystyka – pasja czy sposób na życie?

Dziś wszystko się zmieniło i świat florystyki został podzielony na 2 części – tych, dla których układanie kwiatów jest przyjemnym hobby i tych, którzy z tego żyją. Która droga w obecnych czasach jest lepsza i dla pasjonatów kwiatów korzystniejsza?  Co robić w czasach, kiedy kwiaty stają się coraz mniej popularne?
Od czego zacząć?
Interesujesz się kwiatami i masz wrażenie, że wiesz jak je łączyć tworząc piękne kompozycje? Wszyscy znajomi i przyjaciele chwalą przygotowane przez Ciebie bukiety i posiadany talent? Sprawdzić swoje prawdziwe umiejętności możesz tylko w jeden sposób – skorzystaj z jednego z kursów oferowanych przez szkoły florystyczne – tam dowiesz się podstawowych informacji, zgłębisz swoją wiedzę zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej, a co najważniejsze –  dowiesz się od eksperta w tej dziedzinie, czy zachwalany przez wszystkich talent rzeczywiście istnieje. Będziesz miał też okazję zdecydować, czy jest to zajęcie, które chciałbyś wykonywać na co dzień, czy okazjonalnie przygotowany bukiet zadowoli Twoje ambicje.

Hobby 
Jeśli stwierdziłeś, że florystyka będzie dla Ciebie wyłącznie hobby możesz śmiało kształtować swoje umiejętności poprzez czytanie blogów czy  prasy specjalistycznej. Warto podpatrywać w kwiaciarniach, jak przygotowywane są bukiety i szukać inspiracji w internecie. Jeśli będziesz rozwijać swoje umiejętności możesz mieć pewność, że zaskoczysz rodzinę i przyjaciół ciekawą kompozycją podczas niejednej uroczystości.

Praca
Zdecydowałeś, że florystyka jest tym, co chcesz robić w życiu i czas podjąć kroki mające na celu doskonalenie umiejętności i zdobywanie nowej wiedzy z zakresu trendów, zasad i powinności florysty? W celu rozwijania możliwości możesz udać się na kolejne kursy i zainwestować w dopracowywanie warsztatu, poszerzanie wiedzy i nawiązywanie kontaktów branżowych. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na inwestycję pieniędzy możesz zainwestować czas i poprosić o przyjecie na staż do jednej z okolicznych kwiaciarni. Na rozwój umiejętności nic nie działa lepiej niż praktyka! Jeśli spróbujesz pracy pod presją czasu, w naturalnych warunkach dla florysty będziesz miał okazję przekonać się czy to odpowiednie środowisko dla Ciebie i czy dokonałeś dobrego wyboru. Zawsze lepiej sprawdzić zanim rzucimy dotychczasową pracę i postanowimy całkowicie zmienić swoje życie.
Pytanie czy warto 
To pytanie wraz z wątpliwościami pojawia się za każdym razem, kiedy podejmujemy ważne decyzje. Jeśli jednak czujesz, że praca w tym zawodzie będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem, które pozwoli na realizację marzeń i aspiracji spróbuj swoich sił i przekonaj się, czy wybór był trafny. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak będzie wyglądał rynek za kilka, bądź kilkanaście lat, a utalentowani i zaangażowani pracownicy są potrzebni w każdej dziedzinie.
Autor: Sandra Więckowska

Niegdyś florystą mógł zostać każdy – wystarczyła odrobina wiedzy i umiejętności do tworzenia wyjątkowych kompozycji.

  Florysta za grosze...

Zostaw odpowiedź

 

facebook