Dekoracja sali weselnej – kwiaty i nie tylko

Lilie, róże, ostróżki, storczyki, ewentualnie owoce, warzywa trawy, kwiaty polne – to najczęstsze ozdoby używane przy dekoracji sal weselnych. Do tego dodać należy kolorowe wstążki, muszelki oraz wiele innych dodatków.

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

– Najczęściej używane są kwiaty z dużymi główkami. Najdroższy wśród nich jest storczyk – opowiada Jolanta Jarmoc z Pracowni Florystycznej w Białymstoku. – Obowiązujące kolory to pastele, biel i róże. Wszystko jednak zależy od wystroju sali i preferencji pary młodej. Jeśli np. sala urządzona jest w stylu drewnianej karczmy jako ozdoby można dodać warzywa i owoce.

Styl i kolorystyka muszą być odpowiednio dobrane. Zarówno przy dekorację sali, jak i wyborze wiązanki ślubnej.

Kiedy umawiać terminy?

Do kwiaciarni, czy pracowni florystycznej warto zgłosić się wcześniej. – Termin zarezerwować należy już 3 miesiące przed ślubem – mówi Jolanta Jarmoc – Miesiąc przed musimy złożyć konkretne zamówienie. Florystki zdążą przygotować wszystkie kwiaty.

Ozdabiać, ale jak?

Ozdabia się głównie stół pary młodej. W dalszej kolejności stoły gości. Do dekoracji używa się świec, ozdobnych serwetek. Przy każdym talerzyku można położyć piękny kwiatek. – Oczywiście wiąże się to z dodatkową opłatą. Można też wstawić specjalne stojaki na bukiety. Niekiedy ozdoby zawiesza się też na krzesłach.

Dobra rada na koniec

Pamiętać należy, że ozdoby maja być tylko tłem. Nie mogą zasłaniać poszczególnych osób. A tym bardziej pary młodej. Muszą więc być albo wysokie, ponad głowami, albo niskie – radzi Jolanta Jamroc. Dobrze jest dekorację sali uzgodnić też z jej właścicielem. Od niego możemy również uzyskać odpowiedni kontakt do kwiaciarni lub pracowni florystycznej.

materiały prasowe:

www.wspolczesna.pl

  Najmodniejsze kwiaty zimy 2009

Zostaw odpowiedź

 

facebook