Najmodniejsze kwiaty zimy 2009

ALSTREMERIA (ALSTROEMERIA) Pochodząca z Ameryki Środkowej alstremeria nazywana jest również peruwiańską lilią lub lilią Inków. Cętki, zdobiące jej kolorowe płatki, upodabniają ją do dzikiego zwierzęcia. Występuje w szerokiej gamie kolorystycznej od różu przez pomarańcz i czerwień po biel.

CANTEDESKIA (ZANTEDESCHIA) Nietuzinkowy kształt kielicha podkreśla egzotyczny charakter cantedeskii. Ten afrykański kwiat idealnie pasuje do pionowych aranżacji, którym nadaje drapieżny wygląd. Tej zimy zobaczymy ją głównie w żółci, fiolecie i pomarańczy.

HELIKONIA (HELICONIA) Helikonia wyglądem upodobnia się do kolorowo upierzonej papugi. Jej kształt jest tak nietypowy, że niektórzy uważają ją za sztuczny kwiat. W istocie jest pełna życia i energii, a jej żywe barwy zwracają na siebie uwagę.

WANDA (VANDA) Ta egzotyczna piękność posiada niezwykle urokliwe płatki. Swoją popularność zdobyła dzięki fioletowo-niebieskim kwiatom, ale występuje również w pomarańczy, różu czy purpurze. Wanda jest niezwykle elegancka i każdemu bukietowi nadaje nutkę ekstrawagancji.

ANIGOZANTUS (ANIGOZANTHOS) Pochodzący z upalnej Australii kwiat, ze względu na swój charakterystyczny meszek, nazywany jest kangurzą łapą. Stanowi ciekawy dodatek do zimowych bukietów i możemy go spotkać w czerwonych, żółtych i różowych odcieniach.

GOŹDZIK (DIANTHUS) Wesoły i radosny: to słowa, które najlepiej opisują goździk. Ze względu na obfity kwiatostan oraz szeroką paletę barw, pasuje do różnych wnętrz z etnicznymi motywami. W zimowych kompozycjach występuje w fioletach oraz w połączeniach kremowego z różem.

materiały prasowe:

  Ogród zamknięty w kuli

Zostaw odpowiedź

 

facebook