Cymbidium – Kwiat na specjalne okazje

Od wieków kwiatami podkreśla się uroczysty charakter różnych wydarzeń: urodzin, imienin, ślubów czy Walentynek. Dzięki nim można wyrazić uczucia, szacunek, sympatię i miłość. Wyjątkowym kwiatem, który pasuje na wszystkie okazje jest storczyk cymbidium.

Należące do rodziny storczyków, cymbidium charakteryzuje się oryginalnym kształtem, cudownym zapachem oraz różnorodnością kolorów. W całej swej okazałości i bogatej kolorystyce bieli, żółci, zieleni, różu, czerwieni, brązu i pomarańczy podkreśla uroczysty charakter chwili i sprawia, że pozostaje ona na długo w pamięci.

Pierwsze dziko rosnące cymbidia odkryto u stóp Himalajów. Od tego czasu producenci stworzyli wiele odmian tego egzotycznego kwiatu, które uwodzą swoim pięknem. Ponieważ ich rozmnażanie jest bardzo trudne i kosztowne, dawniej na zakup cymbidium mogły pozwolić sobie jedynie elity. Obecnie jego cena jest już bardziej przystępna.

Ten ekskluzywny kwiat można zamawiać przez cały rok (choć w lecie podaż jest nieco mniejsza) i wytrzymuje od 2 do 5 tygodni. Idealna temperatura przechowywania wynosi od 8 do 12°C, co wyklucza użycie chłodni. Klientów należy poinformować, żeby nie stawiali kwiatów w pomieszczeniach o temperaturze przekraczającej 20°C.

Cymbidium wielokwiatowe ma gałązki o długości 50-100 cm i średnicę kwiatu od 9 cm, natomiast cymbidium drobnokwiatowe (miniaturowe) osiąga wysokość 30-60 cm oraz średnicę kwiatu do 9 cm.

Należy pamiętać, by po przywiezieniu go do kwiaciarni usunąć z niego buteleczkę oraz przed włożeniem go do świeżej wody, odciąć ok. 1 cm dolnej części gałązki. Jeśli gałązki przebarwią się na czarno, oznacza to, że kwiat pobiera za mało wody. W tym przypadku należy ponownie odciąć końcówkę gałązki.

Urodziny i imieniny

Każdy z nas co roku obchodzi swoje święto i znajduje się w centrum uwagi swoich bliskich. Aby sprawić tym, których kochamy prawdziwą przyjemność, podarujmy im bukiet kwiatów równie wyjątkowy jak oni sami.

  'Niedziela w Sobocie'

Walentynki

Dzień pełen emocji: oczekiwanie na gest, nadzieja na odwzajemnienie uczuć, a wreszcie deklaracja sympatii lub miłości. Jak przekazać nasze uczucia? Cymbidium to dobry wybór, zwłaszcza dla osób, którym róże wydają się dość banalne.

Ślub

Taka chwila w życiu należy do rzadkości. Nic więc dziwnego, że chcemy, aby w tym dniu wszystko było idealne. Bukiet panny młodej, stroik pana młodego, kompozycje na stół i do kościoła wpływają na nastrój uroczystości. Podkreślmy jej podniosły charakter dzięki cymbidium.

Warto też przypomnieć ten wspaniały moment, wręczając cymbidium w rocznicę ślubu.

 Tekst i zdjęcia: Biuro Kwiatowe Holandia

 

Zostaw odpowiedź

 

Jeden komentarz

  1. Anitka
    Anitka
    27 paź 2021

    pięknie wyglądają

facebook