Nie ma wiecznego życia dla świeżych kwiatów
Florystyczne aranżacje pokazują piękno natury, jednak po jakimś czasie wszystko kończy się więdnięciem. Niektóre kwiaty wykazują te symptomy o wiele wcześniej niż inne, przez co znacznie obniżają atrakcyjność całego bukietu.
Czy są inne, oprócz estetycznych, powody do usuwania zwiędniętych kwiatów?
Tak, zwiędnięte kwiaty są słabsze z mniejszym potencjałem genetycznym uniemożliwiającym im długie życie w wazonie, niż inne kwiaty w mieszanych bukietach. Są bardziej wrażliwe na problemy występujące w okresie pozbiorczym, jak na przykład: mikroorganizmy, starzenie spowodowane dużym stężeniem etylenu, żółknięcie liści, brak substancji odżywczych, pobór wody, załamywanie pąka, blokada wiązek przewodzących czy szara pleśń. Zwiędnięte kwiaty są nie tylko wrażliwe, ale także mogą być źródłem tych problemów.
Co robić ze zwiędniętymi kwiatami?
Z komercyjnego punktu widzenia najbardziej negatywnym efektem jest mniej atrakcyjna wystawa sklepowa. Złota zasada brzmi: ‘’nawet jeśli wystawa wygląda doskonale, tylko jedno wiadro ze zwiędniętymi kwiatami zupełnie zniszczy prezentację”. Jeśli do tego dojdzie, zmniejszy się sprzedaż kwiatów i zwiększy się ilość odpadów. Należy zawsze jak najszybciej usuwać je z wystawy sklepowej lub z bukietów.
Nawet jeden bukiet ze zwiędłymi kwiatami zniszczy całą prezentację.
Radzimy:
-Zawsze stosuj środki do przedłużania trwałości kwiatów ciętych, na każdym etapie dystrybucji.
-Doskonała pielęgnacja daje możliwość udzielenia gwarancji na sprzedawane kwiaty, a w efekcie zadowolenie klientów.
-Ponadto odpowiednia pielęgnacja obniża poziom odpadów i powiększa zysk.
źródło:
www.vistus.pl
Zostaw odpowiedź