Letnia zabawa wśród kwiatów

Liczne atrakcje czekają na dzieci i dorosłych w warszawskim Ogrodzie Botanicznym UW w ramach Święta Kwiatów.

W dniach 17-18 lipca br. w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego już po raz ósmy odbędzie się Święto Kwiatów na Festiwalu Róż. Święto przypada na lipiec, ponieważ w tym okresie w ogrodzie można podziwiać blisko 160 odmian róż. Na założonej na początku XX wieku różance kwitną unikalne odmiany, dostępne jedynie w kolekcjach ogrodów botanicznych. W trakcie święta będzie można zobaczyć także kompozycje z róż ciętych oraz oryginalne rzeźby kwiatowe wykonane przez mistrzów florystyki.

Organizatorzy Święta Kwiatów – Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego oraz Biuro Kwiatowe Holandia, zadbali o liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Na odwiedzających ogród czekają konkursy z nagrodami, degustacje, koncerty muzyczne (muzyka latynoska, hity z ostatnich trzydziestu lat oraz muzyka klasyczna). Będzie można usłyszeć ciekawostki na temat korzystnych właściwości dzikiej róży, zaczerpnąć porad na temat pielęgnacji kwiatów, poznać techniką zdobienia – decoupage oraz rytuał parzenia herbaty. Na terenie ogrodu będzie można zakupić sadzonki róż ogrodowych. Na miłośników pięknych przedmiotów czekają ręcznie malowane jedwabne szale i obrazy, grafiki tworzone techniką miedziorytu, ceramika z motywem kwiatowym oraz oryginalna biżuteria.

Z myślą o najmłodszych przygotowano wiele atrakcji, takich jak: czytanie bajek, malowanie buziek, kącik plastyczny, konkursy z nagrodami, postaci z bajek, puzzle edukacyjne i trójwymiarowe. Dzieci, które zechcą zaśpiewać piosenkę lub powiedzieć wierszyk, będą mogły wygrać jeden z 20 biletów do kina na film pt. „Dzwoneczek i uczynne wróżki”.

Imprezę poprowadzi znany aktor i prezenter – Jacek Kawalec.
Wydarzenie ma charakter społeczny, a jego celem jest zachęcenie rodzin do kontaktu z kwiatami i roślinami, poszerzania wiedzy na ich temat oraz do spędzania wolnego czasu na łonie natury.

ŚWIĘTO KWIATÓW NA VIII FESTIWALU RÓŻ

17- 18 LIPCA 2010

  Śląskie Centrum Kształcenia Florystycznego Synergia - harmonogram warsztatów na rok 2010

Ogród Botaniczny UW, Al. Ujazdowskie 4, Warszawa

GOŚĆ SPECJALNY:
Jacek Kawalec
prowadzenie oraz występy pomiędzy kolejnymi atrakcjami

SOBOTA17.07.2010

11:30 Uroczyste otwarcie
11:40 – 12:00 – „Dzika róża – lekarstwo XXI wieku” – Aleksander Waszkiewicz z firmy Polska Róża –– ciekawostki o właściwościach dzikiej róży. Degustacja i konkurs.
12:10 – 14.30 – BANDA VIRTUAL – klasyczne, latynoskie rytmy i nauka salsy
14:30 – 15:30 – Rozstrzygnięcie konkursu florystycznego Zaskocz kwiatami! ogłoszonego przez Biuro Kwiatowe Holandia, kwartalnik „Bukiety” oraz Ogród Botaniczny. Nagroda dla publiczności.
15:30 – 16:30 – Konkurs muzyczny „Jaka to piosenka …” z licznymi nagrodami – utwory o tematyce kwiatowej
17:00 – 18:00 – W ogrodzie: Koncert młodych muzyków, beneficjentów Krajowego Funduszu Na Rzecz Dzieci

NIEDZIELA 18.07.2010

11:30 Uroczyste otwarcie
11:40 – 12:00 – Dzika róża – lekarstwo XXI wieku” – Aleksander Waszkiewicz z firmy Polska Róża –– ciekawostki o właściwościach dzikiej róży. Degustacja i konkurs.
12:15 – 14:15 – Together again – lata 60 i 70
12:00 – 14:00 W szklarni: Pokaz parzenia herbaty – Warszawskie Stowarzyszenie Drogi Herbaty Urasenke Tank?kai Sunshinkai
14:30 – 16:00 – Kwiatowe Kalambury – Odgadnij hasło i wygraj nagrody!!!!
16:30 – 18:30 – MC GYVER BAND – rock’n’roll, reggae, pop

ATRAKCJE:

liczne odmiany róż w kompozycjach, obiekty floralne , ręcznie malowane jedwabne szale i chusty, porady ogrodniczy, grafiki tworzone metodą miedziorytu, ceramika szklana z motywem kwiatowym, zdobienie techniką decoupage, oryginalna biżuteria, pokaz Aikido, kiermasz

DLA DZIECI:
bajkowe postacie, malowanie buzi, czytanie bajek, konkursy, kącik plastyczny, puzzle trójwymiarowe i edukacyjne, warsztaty florystyczne, degustacje

materiały prasowe:

Zostaw odpowiedź

 

facebook