ZNACZENIE KOLORÓW

Chcąc sprawić radość, wywołać poruszenie i pozostać tym samym w pamięci na dłużej, zastanawiamy się nad właściwym podarunkiem. Decydując się na większe lub mniejsze aranżacje florystyczne zapewnią Państwo oryginalność Tego szczególnego dnia lub chwili.

Istotne jest porzucenie monotonii i otwarcia się na trendy dekoracyjnego świata florystyki.

Aby pomóc Państwu w wyborze, skompletowaliśmy podział według florystycznego znaczenia kolorów, podając również przykłady dostępnych kwiatów w danym odcieniu.

Bajkowy świat

Kwiaty o kolorach żółtych i pomarańczowych oznaczają siłę, wytrzymałość, jak również ambicję i radość i fascynację. Kolor pomarańczy wyzwala pozytywną energię, działa motywująco, dlatego dekoracje florystyczne w tych odcieniach preferowane są podczas biznesowego spotkania, konferencji, na przeprosiny oraz jako podziękowanie.

Kwiaty: róża, gerbera, tulipan, alstroemeria, strelicja, słonecznik

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

własność: E-FLORYSTYKA.PL

Elegancja bieli

Elegancja oraz czystość – dwa główne symbole bieli. Oznaczają początek i koniec, dlatego bardzo chętnie obdarowujemy bliskich nam ludzi podczas wiele znaczącego dla nich wydarzenia, jak ślub, chrzciny, komunia, bierzmowanie, ale również jako ostanie pożegnanie, gdzie królują calle oraz lilie.

Kwiaty: tulipan, róża, orchidea, hiacynt, calla, nerine, eustoma

fot. Katarzyna Talaga

Niewinność różu

Róż jest symbolem kobiecości i delikatności, wdzięku, gracji oraz powabność. Kwiaty i kompozycje w tym kolorze wybierane są na zaręczyny, narodziny dziecka, jak również jako pierwszy bukiet dla ukochanej osoby. Podkreśla niewinność, natomiast jego zdecydowany, jak również jaskrawy i radosny odcień podkreśla wartość tak prostych słów, jak: "Dziękuję!".

Kwiaty: róża, tulipan, orchidea, gerbera, piwonia, eustoma, nerine, hiacynt, lilia, dendrobium

własność: E-FLORYSTYKA.PL

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

Ogień czerwieni

Kwiaty o kolorze czerwonym kojarzymy z miłością i romantyzmem, lecz ich znaczenie zaciera większy krąg- ogólnie oznacza radość z życia i źródło energii, podkreśla pewność siebie, gotowość do działania, komunikacji. Natomiast jego koralowy odcień to oznaka przeznaczenia.

Kwiaty: róża, tulipan, gerbera, glorioza, celozja, goździk, amarylis

własność: E-FLORYSTYKA.PL

Powiew lawendy

Od dawien dawna zmysłowy zapach lawendy oraz jej lecznicze właściwości były wykorzystywane przez ludzkość. Nie tylko aromat ale i sama barwa uspokaja i relaksuje. Kwiaty bardzo chętnie stosowane jako element dekoracyjny łazienek. Kompozycje stosowane są przeważnie w połączeniu z innymi kolorami, aby nadać delikatności zdecydowanemu odcieniu fioletu. Według dawnych wierzeń, lawenda odzwierciedla miłość od pierwszego wejrzenia!

Kwiaty: hiacynt, irys, allium, hortensja

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

Autorką tekstu jest : Pani Katarzyna Obrochta

właścicielka firmy florystycznej FLORA deco ART

www.floradecoart.pl

  Wiosna w Twoim domu!

Zostaw odpowiedź

 

facebook