Zdrowa dekoracja wnętrz

 Biuro Kwiatowe Holandia oraz Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają do obejrzenia wystawy zdjęć roślin doniczkowych – „Zdrowa dekoracja”. Fotografie można podziwiać na ogrodzeniu Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego, obok Łazienek Królewskich. Wystawa ma na celu uwrażliwienie ludzi na piękno i bogactwo roślin oraz przybliżenie ich właściwości prozdrowotnych.

Na ekspozycji można podziwiać fotografie roślin doniczkowych pochodzących z różnych stron świata: zarówno popularnych, jak i mniej znanych gatunków. Do zdjęć dołączone zostały informacje nt. pielęgnacji poszczególnych roślin.

Rośliny, oprócz walorów estetycznych, korzystnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Z licznych badań wynika, że rośliny doniczkowe oczyszczają i nawilżają powietrze, absorbują alergeny, redukują związki toksyczne, tłumią hałas oraz sprzyjają koncentracji.

Fotografie można podziwiać na ogrodzeniu Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego (Al. Ujazdowskie 4, Warszawa).

Opis prezentowanych zdjęć na następnej stronie artykułu.

***
Biuro Kwiatowe Holandia jest organizacją działającą na rzecz producentów, importerów i eksporterów holenderskich kwiatów ciętych i roślin doniczkowych. Zajmuje się marketingiem i promocją, propaguje wiedzę o rozmaitych gatunkach i odmianach. Wyznacza trendy w kwiatach. Jest organizacją typu non profit, całkowicie utrzymującą się ze składek swoich członków. Organizuje pokazy i warsztaty florystyczne.
 
***
Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego założony w 1818 roku mieści się przy Alejach Ujazdowskich 4 w Warszawie. Informacje o historii ogrodu, możliwości zwiedzania, cenach biletów, a także liczne materiały edukacyjne znajdują się na stronie internetowej: www.ogrod.uw.edu.pl.

materiały prasowe:

materiały prasowe:

materiały prasowe:

  Wiosna 2008 - Kwiatowe inspiracje "Barwna szarość"

Zostaw odpowiedź

 

facebook