Wiosna 2008 – Kwiatowe inspiracje “Barwna szarość”

Wiosna 2008 – Kwiatowe inspiracje

"Barwna szarość"

Biuro Kwiatowe Holandia przedstawia kwiatowe tendencje na sezon wiosenny.

W tym roku dekoratorzy, styliści i floryści poszukują harmonii w otaczającym nas świecie. Styl jaki będzie dominował przez cały 2008 jest pełen spokoju i prostoty.

Moda na kontrastujące ze sobą motywy, kolory i materiały przeminęła i została zastąpiona przez harmonijną szarość, z całym jej delikatnym obliczem i siłą spokoju.

Ten spokój przejawia się również w kompozycjach kwiatowych proponowanych na wiosnę. W tym sezonie kwiaty odgrywają dominującą rolę, ponieważ to dzięki ich niezwykłym kolorom szarość ożywa, a one same na jej tle zyskują na atrakcyjności.

W palecie wiosennych kolorów obok spokojnej szarości pojawiają się czerwone, pomarańczowe, fioletowe i jaskrawo różowe akcenty. Jednak, jeśli to tylko możliwe, w kompozycjach wykorzystywany jest jeden lub dwa kolory. Wzory występują dość rzadko. Szarość najlepiej oddają naturalne materiały o prostej strukturze. Takie elementy dają możliwość tworzenia wielu ekscytujących kombinacji, takich jak połączenie szorstkiego drewna z przezroczystym, kolorowym szkłem, naturalnych kamieni z filcem, czy prostych naczyń z wytworną ceramiką. Formy są spokojne, zwarte i przejrzyste a szarość jest tłem dla mocnych kolorów.

Słowa, które najlepiej oddają charakter tej tendencji to: zwarty, prosty, przejrzysty oraz jednolity.

Barwną szarość można interpretować na wiele sposobów. Nowoczesne wnętrza charakteryzują się prostotą linii i kontrastami. Dominują w nich różne odcienie szarości połączone z wyraźnymi akcentami. Słowa, które trafnie oddają nowoczesny styl to: siła, zbilansowanie, jednolitość, projekt.

Nastrojowe wnętrza obfitują w miękkie materiały oraz proste akcesoria połączone z czarującymi, kolorowymi elementami. Ciepły szary jest wymieszany z barwnymi dodatkami i kwiatami. Te wnętrza są pełne spokoju, ciepła i harmonii.

Klasyczne wnętrza są pełne nostalgii i charakteryzują je eleganckie formy. Przeważają bogate i ciepłe odcienie. W tych wnętrzach króluje prostota, naturalność i klasyczne kształty.

Kwiatem, który zadomowił się w wiosennej tendencji jest gerbera. Dzięki swojej prostej formie, ogromnej palecie odcieni i kolorów idealnie pasuje do charakteru tej tendencji. Modnym kwiatem jest również narcyz, nawłoć, jaskier, cantedeskia oraz hiacynt.

Dodatkowo w kompozycjach wykorzystuje się aminek, bez, flox, forsycję, molucellę oraz śniedek.

  z pamiętnika Parviflory... Wilanowska Oranżeria 2010

Tekst i zdjęcia : Biuro Kwiatowe Holandia

Zostaw odpowiedź

 

facebook