W jaki sposób usuwać osad z wazonów?

Skąd się biorą osady?

Zanim zaczniemy walczyć z osadami musimy wiedzieć skąd się one biorą. W czasie kiedy kwiaty są w wazonie, mikroorganizmy rozwijają się w wodzie. Są one szkodliwe nie tylko dla kwiatów, ale także dla łodyg. Materiał organiczny z rozkładających się łodyg oraz mikroorganizmy osiadają wewnątrz wazonu. Jest to widoczne, kiedy spada poziom wody w wazonie i osad na ściankach wysusza się.

Jak zapobiegać powstawaniu osadu?

Przede wszystkim należy utrzymywać wazon w czystości i usuwać osad. W wodzie w wazonie nie sposób zapobiec rozwojowi i atakom mikroorganizmów. Używanie odżywki do kwiatów ciętych zredukuje, w większość przypadków, powstawanie osadów. Jednak odpowiednie dawkowanie jest niezbędne do uzyskania zamierzonego efektu.

Jak czyścić wazony?

Polecamy florystom używanie Chrysal Cleaner. Delikatnego, nieszkodliwego i nieplamiącego środka do czyszczenia wazonów i wiader. Klientom polecamy używanie płynów do mycia naczyń lub nowych tabletek do czyszczenia wazonów firmy Chrysal. Floryści oraz klienci powinni dokładnie szczotkować wazony i pojemniki, aby pozbyć się osadu. Można również wypełnić zabrudzony wazon roztworem czyszczącym i pozostawić na jakiś czas, aby osad się rozpuścił.

materiały prasowe:

www.victus.pl

  Kwiaty znaczą więcej niż słowa

Zostaw odpowiedź

 

facebook