Tulipan Aleksander Kwaśniewski

Autorką tekstu oraz zdjęć jest Sylwia Ludwiczak – skimmia.

Podczas Międzynarodowych Targów Tulipanów w Chrzypsku Wielkim (wielkopolskie) które odbyły się w dniach 01-03 maja br. zaprezentowano nową odmianę tulipana, który nosi imię Aleksandra Kwaśniewskiego.

Przed rokiem pokazano kwiat noszący imię Jolanty Kwaśniewskiej, tulipan  ma piękny kolor różowy. To ona też, w zastępstwie męża, wzięła udział w oficjalnej premierze nowej odmiany.

W gospodarstwie ogrodniczym w Chrzypsku Wielkim hodowane są także tulipany “Maria Kaczyńska”, “Lech Kaczyński” i “Anna Komorowska”.

Zaznaczyć tu należy że nowe odmiany tulipanów powstają 15-20 lat. Dlatego też nadanie imienia tulipanowi to ogromny zaszczyt.

Jak określił właściciel gospodarstwa ogrodniczego pan Bogdan Królik – tulipan “Aleksander Kwaśniewski” jest piękny, wysoki, dostojny, ma sztywną łodygę i mocno osadzony kielich, jest koloru różowo-fioletowego, z przewagą różu

– Z reguły politycy mają tulipany w barwach narodowych, to zwykle biel i czerwień. My mamy tulipany współgrające ze sobą w odcieniach różu – powiedziała Jolanta Kwaśniewska

Kwaśniewska przyznała w rozmowie z PAP, że kolor kwiatów ani jednej, ani drugiej odmiany nie był konsultowany z prezydencką parą.

na zdjęciu odmiana tulipana Jolanta Kwaśniewska

na zdjęciu odmiana tulipana Jolanta Kwaśniewska

– One tak do siebie pasują, jak i my dobraliśmy się z mężem. Mam nadzieję, że już w przyszłym roku w skrzynkach w naszym domu pomieszamy dwa tulipany: “Jolanta” i “Aleksander”, bo wyglądają naprawdę wyjątkowo – powiedziała.

Na koniec widok na „tulipanowe pola”

  Przebiśniegi zwiastunem nadchodzącej wiosny

Zostaw odpowiedź

 

facebook