Święto Kwiatów na VI Festiwalu Róż

Święto Kwiatów na VI Festiwalu Róż

Warszawska, plenerowa impreza rodzinna w Ogrodzie Botanicznym

Uniwersytetu Warszawskiego już 12 i 13 lipca br.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego oraz Biuro Kwiatowe Holandia organizują Święto Kwiatów na VI Festiwalu Róż. Ogród Botaniczny jako jedyny w Warszawie jest organizatorem wystawy, na której prezentowane są najnowsze licencjonowane odmiany róż. Wystawa ta od lat cieszy się dużym uznaniem wśród Warszawiaków.

Podczas Święta Kwiatów odbywać się będą pokazy florystyczne prowadzone przez Mistrzów florystyki – Marijusa Guildysa z Litwy oraz Magdalenę Birulę-Białynicką, Karolinę Ładyżyńską i Ewę Taczanowską z Polski. Zaplanowana jest również wystawa rzeźb roślinnych, ekspozycja bukietów i kompozycji z róż oraz kiermasz i porady ogrodnicze. Oglądając wystawę zdjęć roślin doniczkowych będzie można zapoznać się z ich korzystnymi dla zdrowia właściwościami.

Zainteresowani będą mogli uczestniczyć w wykładzie Aleksandra Waszkiewicza, pt. „Dzika róża – lekarstwo XXI wieku?”, zapoznać się z techniką zdobienia – Decoupage oraz obejrzeć ręcznie malowane jedwabne szale i obrazy. Na scenie zaprezentują się Janusz Tylman, Joanna Stefańska-Matraszek i Dariusz Kordek, oraz młodzi i utalentowani muzycy, beneficjanci Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

Przewidziano także liczne atrakcje dla najmłodszych, m.in. czytanie bajek, konkurs plastyczny „Najpiękniejszy kwiat w Ogrodzie” oraz wystawę prac laureatów konkursu „Kwiaty dla babci i dziadka”. Ci, którym obrazy przypadną do gustu, będą mogli zakupić ich reprodukcje w formie kartki okolicznościowej, a jednocześnie zasilić finansowo program wspierający dzieci i młodzież uzdolnioną plastycznie.

***

Biuro Kwiatowe Holandia jest organizacją działającą na rzecz producentów, importerów i eksporterów holenderskich kwiatów ciętych i roślin doniczkowych. Zajmuje się marketingiem i promocją, propaguje wiedzę o rozmaitych gatunkach i odmianach. Wyznacza trendy w kwiatach. Jest organizacją typu non profit, całkowicie utrzymującą się ze składek swoich członków. Organizuje pokazy i warsztaty florystyczne.

***

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego założony w 1818 roku mieści się przy Alejach Ujazdowskich 4 w Warszawie. Informacje o historii ogrodu, możliwości zwiedzania, cenach biletów, a także liczne materiały edukacyjne znajdują się na stronie internetowej: www.ogrod.uw.edu.pl

PARTNERZY

SPONSORZY

PATRONI MEDIALNI

KONTAKT DLA PRASY:

Kamila Żmijewska

BIURO KWIATOWE HOLANDIA

Sigma International (Poland) LTDSp. z o.o.

ul. Nowogrodzka 31

00-511 Warszawa

tel. (+48 22) 628 05 93 w. 209

GSM: +48 668 492 54

 

  Dywan kwiatowy prezentujący logo polskiej prezydencji w UE

Zostaw odpowiedź

 

facebook