Dywan kwiatowy prezentujący logo polskiej prezydencji w UE

W dniu 01.07.2011 Polska przejmie na sześć miesięcy prezydencję Unii Europejskiej. Z okazji tego wydarzenia MSZ postanowiło zorganizować w Warszawie wydarzenie, które ma szansę dostarczyć wiele atrakcji, nie tylko wizualnych. Na Placu Zamkowym w Warszawie, na powierzchni prawie 530 m2 powstanie dywan kwiatowy, prezentujący logo polskiej prezydencji.

Instalacja ta, w założeniu promująca również ekologię i „zielone” podejście do rządzenia Unia, pozwoli Warszawiakom i wakacyjnym gościom stolicy, na piknikowanie w samym jej centrum. Prawie 300 m2 trawnika na jednym z największych placów Warszawy to nie byle co!

Aby powstał dywan, swoje wysiłki połączyli m.in. przedstawiciele MSZ, warszawskiego Ratusza, rynku hurtowego Bronisze. Projekt przygotowały: Magdalena Białynicka i Karolina Ładyżyńska z pracowni florystycznej WRZOSOWISKO. Ciężką pracę, jaką będzie ustawienie na placu ponad 16 000 doniczek z kwitnącymi roślinami oraz ułożenie 300 m3 trawnika wzięli na siebie pracownicy warszawskiego ZOM oraz studenci z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

Dekoracja będzie dostępna do oglądania (również z tarasu widokowego kościoła św. Anny) od 15: 00 w dniu 02.07 aż do 17: 00 w dniu 04.07, kiedy to wolontariusze będą rozdawali kwiaty z dywanu, wszystkim chętnym, którzy pojawią się na Placu Zamkowym.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Warszawy!

Tablica imprezy

 

źródło:

WRZOSOWISKO – pracownia florystyczna

  POKAZ BOŻE NARODZENIE W KWIATACH

Zostaw odpowiedź

 

facebook