Święto Kwiatów na IX Festiwalu Róż

W miniony weekend już po raz dziewiąty w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się Święto Kwiatów na Festiwalu Róż, które przyciągnęło tysiące Warszawian i turystów. 

Tegoroczne święto obfitowało w liczne atrakcje florystyczne i rozrywkowe. Specjalnie na tę okazję już po raz dziewiąty Klub Florystów Polskich SITO, którego Prezesem jest Pani Anna Nizińska przygotował przepiękne aranżacje kwiatowe oraz instalacje florystyczne w postaci  sukien utkanych z kwiatów, których pomysłodawcą jest Mistrz Florystyki z Łotwy Druvis Ciritis. Polska publiczność miała możliwość podziwiania jego prac po raz pierwszy podczas Święta Róży w Kutnie w roku 2009. W ogrodzie zaprezentowane zostały także OBIEKTY – INSTALACJE wykonane przez grupę Akademii Florystycznej oraz uczestników pierwszych florystycznych warsztatów plenerowych „Roślinne przeobrażenia" – Sztuka Widzenia, których organizatorem był Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy SA z siedzibą w Broniszach. Opiekunem merytorycznym i konsultantem projektów  był międzynarodowy sędzia florystyczny, Mariola Miklaszewska, oraz mistrz florystyki, Marta Stefańska. Dużym powodzeniem cieszyły się warsztaty florystyczne prowadzone przez mistrzynie florystyki: Magdalenę Birulę – Białynicką i Karolinę Ładyżynską oraz Monikę Bębenek.

W pierwszym dniu święta rozstrzygnięto konkurs florystyczny zatytułowany „Wyraź to kwiatami”, którego zwyciężczynią została Mistrzyni florystyki – Monika Wilgocka.

Odwiedzający brali udział w licznych konkursach z nagrodami, słuchali koncertów muzycznych,

uczestniczyli w rytuale parzenia herbaty oraz pozowali do zdjęć w specjalnie zaaranżowanym studio przez Panasonic.

W ogrodzie udzielano porad na temat pielęgnacji kwiatów, a na kiermaszu można było zakupić kwiaty i rośliny doniczkowe oraz rabatowe. Na stoisku Polskiej Róży sprzedawano przetwory i soki z dzikiej róży, słynącej z cennych dla zdrowia właściwości.

Z myślą o najmłodszych przygotowano wiele atrakcji, takich jak: czytanie bajek, malowanie buziek, kącik plastyczny, konkursy z nagrodami, układanie puzzli. Po ogrodzie chodził znany miś, rozdający żelki.

Wydarzenie ma charakter społeczny, a jego celem jest zachęcenie rodzin do obcowania z przyrodą, kontaktu z kwiatami i roślinami oraz poszerzania wiedzy na ich temat.

  ZNACZENIE KOLORÓW

Organizatorem Święta Kwiatów na Festiwalu Róż jest Biuro Kwiatowe Holandia oraz Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego.

***

Biuro Kwiatowe Holandia jest organizacją działającą na rzecz producentów, importerów i eksporterów holenderskich kwiatów ciętych i roślin doniczkowych. Zajmuje się marketingiem i promocją, propaguje wiedzę o rozmaitych gatunkach i odmianach. Wyznacza trendy w kwiatach. Jest organizacją typu non profit, całkowicie utrzymującą się ze składek swoich członków. Organizuje pokazy i warsztaty florystyczne.

***

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego założony w 1818 roku mieści się przy Alejach Ujazdowskich 4 w Warszawie. Informacje o historii ogrodu, możliwości zwiedzania, cenach biletów, a także liczne materiały edukacyjne znajdują się na stronie internetowej: www.ogrod.uw.edu.pl.

źródło:

Zostaw odpowiedź

 

facebook