Ślubny parasol z kwiatów – trendy w florystyce

Prawie 600 osób – tych którzy chcą podnieść kwalifikacje, ale także kandydatów na florystów uczestniczyło w kolejnym już pokazie florystycznym. Podczas pokazu Flower Fashion floryści przedstawili jak połączyć obowiązujące trendy w kwiatach oraz modzie. Mistrzowie Florystyki Desiree Glasbergen z Holandii, Robert Miłkowski z Polski oraz utalentowani uczniowie Polskiej Szkoły Florystycznej z Poznania wykonali kompozycje oraz biżuterię kwiatową dobraną odpowiednio do koloru i fasonu kreacji, makijażu, charakteru osoby oraz okazji.

Podczas pokazu floryści pokazywali jak dobrać kompozycje kwiatowe do stroju i okazji, żeby osiągnąć harmonię i idealny efekt. Jakich materiałów użyć, aby kompozycja była trwała i zgodna z obowiązująca modą. W czasie Flower Fashion artyści pokazywali na jakich konstrukcjach budują swoje dzieła sztuki, i jakie dodatki w tym sezonie łączymy z kwiatami. W pierwszej części wiosennego pokazu zaprezentowano kompozycje kwiatowe na różne okazje, utrzymane w trendach proponowanych na wiosnę i lato 2008. Były propozycje dla minimalistów, ale także nie zabrakło kompozycji dużych idealnie nadających się do dekoracji zarówno salonów jak również sal balowych i weselnych.

W drugiej części floryści wykonali wiązanki ślubne i stroiki komunijne. Para młoda pod kwietnym parasolem, motor dla nowożeńców, a także klasyka w nowatorskim wykonaniu mistrzów florystyki, w sumie wykonano kilkadziesiąt kompozycji wiązanek ślubnych, i stroików komunijnych. Dzieła florystyczne prezentowane były przez modelki i modeli, a wszystko okraszone zostało muzyką odpowiednio dobraną do tematyki pokazu. Stroje pochodziły z kolekcji wiodących marek dostarczone przez „Dobry nastrój” – firmę od kreacji wizerunku. W palecie kolorów dominowały różne odcienie szarości, przeplecione elementami intensywnych żółci, róży czy pomarańczy. Kwiaty pełnią tej wiosny ważną rolę, ponieważ ożywiają monotonię dominującego koloru. Najmodniejsze są gerbery, narcyzy, nawłocie, jaskry, cantedeskie oraz hiacynty. Lato będzie pełne intensywnych kolorów, wśród których przeważają odświeżające i wesołe niebieskości, pomarańcze, żółcie, zielenie, róże i czerwienie. Dominującym kwiatem jest róża, ale także konwalie, gloriozy, chabry oraz kraspedie.

Międzynarodowy Pokaz Florystyczny FLOWER FASHION II odbędzie się jesienią – (16 października 2008). Tematem będą kompozycje na Dzień Wszystkich Świętych, dekoracje adwentowe i bożonarodzeniowe.

Materiały prasowe:

  Bonus dla aktywnych

Zostaw odpowiedź

 

facebook