25 Kwiecień – Światowy Dzień Sekretarki i Asystentki

Szef kupuje kwiaty swojej sekretarce 25 kwietnia. Sekretarki i asystentki pełnią bardzo ważną funkcję w firmie i dlatego od wielu lat obchodzą swoje święto. Słowo "sekretarka" pochodzi od łacińskiego słowa "secretum" – tajemnica oraz "secretarius" – ten, któremu powierza się tajemnice. Idealne sekretarki i asystentki cechuje miłe usposobienie, lojalność, dyskrecja, zaradność, kompetencja, dobra organizacji pracy, uczciwość, komunikatywność, odporność na stres, sumienność i sprawiedliwość. 25 kwietnia jest okazja, żeby podziękować im za wkład w sprawne funkcjonowanie firmy.

 

Jest wiosna więc floryści na tę okazję proponują bukiety utrzymane w duchu wiosennej tendencji.

Modna tej pory roku szarość, królująca we wnętrzach i ubraniach, jest doskonałym tłem dla kolorowych kwiatów. Dominują czerwienie, pomarańcze, fiolety, żółcie i jaskrawo różowe akcenty. W kompozycjach wykorzystywany jest jeden lub dwa kolory. Formy są spokojne, zwarte i przejrzyste.

Kwiatem, który zadomowił się w wiosennej tendencji jest gerbera. Dzięki swojej prostej formie, ogromnej palecie odcieni i kolorów idealnie pasuje do jej charakteru. Modnym kwiatem jest również narcyz, nawłoć, jaskier, cantedeskia oraz hiacynt.

Dodatkowo w kompozycjach wykorzystuje się aminek, bez, flox, forsycję, molucellę oraz śniedek.

Informacja prasowa

  Święta bez choinki lub poinsecji nie istnieją

Zostaw odpowiedź

 

facebook