ŚLUB PO MISTRZOWSKU

18 czerwiec- data na którą z niecierpliwością czekałam…Tego dnia rozpoczęły się warsztaty florystyczne Floral Academy „ŚLUB PO MISTRZOWSKU” , gdzie prowadzącymi byli: Piotr Sekunda i Zygmunt Sieradzan.

Po wstępnym przywitaniu  i zapoznaniu się grupy zaczęliśmy zajęcia. Pierwszego dnia prowadzącym był Zygmunt, a tematem :bukiet ślubny i dekoracje stołów. Po wysłuchaniu cennych uwag mistrza wszystkie zabrałyśmy się do pracy. Do wykonania miałyśmy bukiet ślubny w kształcie pełnej kulki z nowoczesnymi elementami z drutu ozdobnego i różnego rodzaju świecidełek ( cyrkonie, kryształki, kamienie ozdobne itp.)  Po krótkiej przerwie na obiad wróciłyśmy do pracy. Kolejnym zadaniem było wykonanie dekoracji na stół. Najpierw bacznie podglądałyśmy pracę Zygmunta, który krok po kroku omawiał wykonywaną kompozycję. Chwilkę później same mogłyśmy poeksperymentować i stworzyć własne.

W drugim dniu warsztatów uczyłyśmy się pod okiem Piotra. Zadania do wykonania to spływający bukiet ślubny (nie koniecznie tradycyjny) i dekoracje auta. Tradycyjnie po wysłuchaniu cennych uwag mistrza wzięłyśmy się do pracy. Gdy już  wszystkie bukiety były gotowe przyszła pora na dekoracje auta. Grupowo wykonaliśmy dwie propozycje, każda w innym stylu… Miałyśmy też okazję zobaczyć nowe pomysły na butonierki i  biżuterię floralną, np. bransoletkę.

Dwa dni warsztatów upłynęły bardzo szybko…….za szybko…. Zarówno Piotr jak i Zygmunt byli bardzo sympatyczni i zawsze można było liczyć na ich pomoc. Szkolenie zakończyło się rozdaniem  certyfikatów potwierdzających udział w warsztatach oraz pamiątkowym zdjęciem całej grupy.

Z tego miejsca chciała bym serdecznie podziękować Piotrowi i Zygmuntowi za fantastycznie poprowadzone warsztaty, przekazaną wiedzę i świetną atmosferę oraz wszystkim dziewczynom za miłe towarzystwo. Do zobaczenia na następnych warsztatach.

Pozdrawiam.

Tekst i zdjęcia :Julita Mroczek

www.mobilnakwiaciarnia.pl

  Pokaz Florystyki Żałobnej 16.09.2012 Turza Śląska - relacja
Dodaj recenzję

Zostaw odpowiedź