Sekunda&Sieradzan na Gałkowo Masters

Piotr Sekunda i Zygmunt Sieradzan wykonali też subtelne dekoracje na głowę, które wiele z przybyłych Pań, w tym dla gospodyni wydarzenia- Karoliny Ferenstein-Kraśko, wybrało zamiast kapeluszy. Te miniaturowe formy florystyczne wyróżniały się nie tylko ciekawą linią, ale przede wszystkim – żywą materią, z jakiej zostały wykonane. Wszystkie wianki, stroiki i opaski floryści wykonywali na miejscu, specjalnie na zamówienie konkretnej Pani.
Spośród ich prac trzy zostały docenione w słynnym Konkursie Kapeluszy.
Komentarz duetu Sekunda&Sieradzan:
"W Galkowie mieliśmy nie lada wyzwanie. Teoretycznie trafiliśmy w dobry temat: konie, natura, pole, lasy,  Mazury. Do tego letni termin, pola pełne letnich kwiatów… Nic dodać nic ująć!" mówi Zygmunt Sieradzan. "Wszystko to prawda, ale niestety pogoda i temperatura nie chciały współpracować z organizatorami imprezy. Cały dzień lało i było naprawdę zimno!" Żeby odczarować aurę przywieźliśmy ze sobą mega kolorowe kwiaty z ogrodów i łąk. Wbrew pogodzie chcieliśmy oddać letni, sielski klimat imprezy" dopowiada Zygmunt Sieradzan.
" Ale było sporo miłych niespodzianek. Na miejscu okazało się, że choć pada deszcz – zwiedzających imprezę jest bardzo dużo. Wszyscy podchodzili do naszego stoiska, które bardzo wyróżniało się na tle sąsiednich namiotów z ubraniami czy akcesoriami dla koniarzy. Każdy choć na chwilę przystawał, żeby nacieszyć oczy kwiatami. Bardzo nam się podobały reakcje pań, które na naszym stisku przymierzały wianki i kwiatowe przypinki do głowy. W końcu to panie, obok koni,były gwiazdami tej imprezy" śmieje się Zygmunt. "Tak, w Gałkowie odbywa się słynny konkurs kapeluszy i dekoracji głowy. Każda pani chciała być wyjątkowa i wiele z nich zdecydowało się na naszą dekorację z żywych kwiatów. Jak się okazało to był dobry wybór, bo aż trzy z naszych dekoracji dostały wyróżnienia w konkursie!" wyjaśnia Piotr.
Zygmunta zaskoczyły emocje towarzyszące konkursowi kapeluszy. "Każda Pani patrzyła ukradkiem na rywalki, porównując swoje nakrycie głowy z pozostałymi. Kategorii było wiele ale kwiaty na tej imprezie przykuly szczególną uwagę."  Zgadza się z nim Piotr i dodaje "Dla florysty to wielki zaszczyt, że kwiaty królują na różnych imprezach, szczególnie jeśli ma to miejsce na takich, gdzie jest bardzo dużo ludzi. Troszkę się balismy rozmiarów nakryć głowy, ale teraz wiemy, że im większe i bardziej fantazyjne – tym lepiej. Myślę, że za rok znowu zaskoczymy wszystkie panie nowymi pomysłami i kwiaty zupełnie zdominują konkurs". Z tymi prognozami zgadza się Zygmunt " Wiele pań się bało się wyjść z kwiatami, ale po naszych namowach zaryzykowały i to się im opłacało 🙂 Były wyjątkowe "

Przedstawiamy fotorelację z imprezy MES Gałkowo Masters 2014, którą Sekunda&Sieradzan mieli przyjemność uświetnić swoimi florystycznymi kompozycja mi.

  Program III Lubińskiego Festiwalu Kwiatów i Roślin

Zostaw odpowiedź

 

facebook