Rośliny, które warto mieć w ogrodzie

Świerk biały zwany także kanadyjskim (Picea glauca) dożywa nawet 350 lat i osiąga wysokość do 20-35 m. Świerki, to duże drzewa iglaste należące do rodziny sosnowatych. Rodzaj obejmuje ponad 30 gatunków, z których kilka spotykanych jest również w Ameryce Północnej. Do Europy został sprowadzony w XVIII. 

Hotrensje

Wyróżniamy hortensje ogrodowe, krzewiaste i bukietowe. 

Hortensje, to krzewy o wyjątkowo okazałych kwiatostanach. Krzewy cechują się niezwykłą odpornością. Pamiętaj, aby hortensje ustawić na stanowisku słonecznym i półcienistym. Ciekawostką jest, że na świecie występuje około 35 gatunków hortensji.

Magnolia w ogrodzie

Magnolie należą do bardzo starego rodzaju roślin. Pierwsze gatunki pojawiły się przed ponad 100 milionami lat.

Magnolie są wyjątkowo dekoracyjnymi i okazałymi drzewami, zachwycają wspaniałymi, dużymi kwiatami. Uznawane za jedne z najpiękniejszych krzewów kwiecistych.
Karłowe odmiany magnolii, osiągają nie więcej jak 2,5 m wysokości,  inne zaś dorastają do 20 m.

Magnolia ‘Susan’

Jedna z najcenniejszych odmian tego krzewu. Rozgałęziony delikatnie krzew dorasta do 2,5-4 m wysokości. Szkodzi jej jedynie zastój wody.

Magnolia ‘Sunrise’

Niewielki krzew, dorasta do 2-3 m wysokości. Idealny do małego ogrodu. Dwukolorowe, okazałe kwiaty rozwinięte przed rozwojem liści, tworzą niepowtarzalny, bajkowy efekt.

Polecane:  Jak naturalnie pielęgnować budleje trójkolorową? Naturalne właściwości pokrzywy polnej

Zostaw odpowiedź

 

Jeden komentarz

  1. pocieszacz
    pocieszacz
    22 październik 2021

    Czekam na zapowiedziany artykuł o laurowiśni 🙂

facebook