Rośliny, które warto mieć w ogrodzie

Świerk biały zwany także kanadyjskim (Picea glauca) dożywa nawet 350 lat i osiąga wysokość do 20-35 m. Świerki, to duże drzewa iglaste należące do rodziny sosnowatych. Rodzaj obejmuje ponad 30 gatunków, z których kilka spotykanych jest również w Ameryce Północnej. Do Europy został sprowadzony w XVIII. 

Hotrensje

Wyróżniamy hortensje ogrodowe, krzewiaste i bukietowe. 

Hortensje, to krzewy o wyjątkowo okazałych kwiatostanach. Krzewy cechują się niezwykłą odpornością. Pamiętaj, aby hortensje ustawić na stanowisku słonecznym i półcienistym. Ciekawostką jest, że na świecie występuje około 35 gatunków hortensji.

Magnolia

Magnolie należą do bardzo starego rodzaju roślin. Pierwsze gatunki pojawiły się przed ponad 100 milionami lat.

Magnolie są wyjątkowo dekoracyjnymi i okazałymi drzewami, zachwycają wspaniałymi, dużymi kwiatami. Uznawane za jedne z najpiękniejszych krzewów kwiecistych.
Karłowe odmiany magnolii, osiągają nie więcej jak 2,5 m wysokości,  inne zaś dorastają do 20 m.

Magnolia ‘Susan’

Jedna z najcenniejszych odmian tego krzewu. Rozgałęziony delikatnie krzew dorasta do 2,5-4 m wysokości. Szkodzi jej jedynie zastój wody.

Magnolia ‘Sunrise’

Niewielki krzew, dorasta do 2-3 m wysokości. Idealny do małego ogrodu. Dwukolorowe, okazałe kwiaty rozwinięte przed rozwojem liści, tworzą niepowtarzalny, bajkowy efekt.

Zostaw odpowiedź

 

facebook