Pojemniki na karmę dla psów


Sucha karma dla psów jest sprzedawana w dość szczelnych opakowaniach. Zwykle są to worki z nadrukowanymi reklamami, które czasem mają strunowe zamknięcie, a czasem nie. Ponieważ o wyborze karmy decyduje wiele czynników, raczej nie zwracamy uwagi na wygląd opakowania. Aby zabezpieczyć karmę przed utratą właściwości i wartości odżywczych, dobrze jest przechowywać ją w zamkniętym pojemniku na karmę.

Oprócz tego, że będzie on dobrze wyglądał, ochroni pożywienie naszego pupila przed zawilgoceniem lub wyschnięciem.

Suchą karmę dla psa dobrze jest przechowywać w pojemniku

Korzystanie z gotowych karm dostępnych na rynku jest nie tylko wygodne. Dobrej jakości karma zawiera wszystkie potrzebne składniki w odpowiednich proporcjach. Samodzielne przygotowanie psu jedzenia o zbliżonym składzie wymaga regularnego kupowania produktów i gotowania lub przechowywania w lodówce surowego mięsa dla psa.

Nie każdy ma na to czas i odpowiednie warunki, dlatego wiele osób decyduje się na karmienie psa gotową karmą suchą lub mokrą. Puszki z jedzeniem dla psa można trzymać na półce, gdzie temperatura nie przekracza dwudziestu kilku stopni. Ale worek z suchą karmą schowany gdzieś w szafce może być nieco kłopotliwy w użytkowaniu, a z kolei ustawiony na zewnątrz może nieco zaburzać estetykę pomieszczenia.

Dodatkowym kłopot powstaje z zamknięciem worka, zwłaszcza jeśli producent nie przewidział jakiegoś dobrego rozwiązania w opakowaniu. Pojemnik na karmę dla psa jest dobrym pomysłem zarówno z punktu widzenia zachowania właściwości samej karmy, jak i wyglądu wnętrza.

Można kupić różne pojemniki – plastikowe, metalowe, z zamknięciem lub tylko z luźną pokrywą, ale warto zwrócić uwagę na szklane pojemniki na karmę z drewnianym olejowanym wieczkiem. Szczelne zamknięcie powoduje, że psie posiłki nie tracą na jakości. Brak dostępu powietrza gwarantuje, że zachowają one walory smakowe i węchowe.

  Gala Bożonarodzeniowa - Pokaz florystyczny z udziałem Evelyn Gerull i Zygmunta Sieradzana - galeria

Dobierz pojemnik na karmę do swojego wnętrza

Szklane zamykane pojemniki na karmę oferowane przez Animal Island występują w kilku modnych kolorach. Zanim wybierzesz pojemnik do swojej kuchni, pomyśl, ile karmy będziesz przechowywać tak, aby mieć ją pod ręką przez dłuższy czas. Zastanów się też, gdzie go ustawisz i ile masz na niego miejsca. Kup pojemnik na karmę o odpowiedniej wielkości i w najlepiej dopasowanym kolorze.

Przechowywanie psiego jedzenia nie musi oznaczać, że będziesz się potykać o nieestetyczny worek z granulkami albo że twoje mieszkanie będzie wypełniał zapach, który uwielbia twój pies, ale niekoniecznie lubią go domownicy.

Zostaw odpowiedź

 

facebook