Podłoże z endomikoryzą do kwiatów Kwazar-5m2 wiosny!

Piękny ogród, w którym zieleń trawnika doskonale współgra z czerwienią tulipanów czy fioletem bratków to marzenie niejednego mieszczucha. Przebywanie wśród roślin uspokaja i relaksuje, dlatego mieszkając w betonowej dżungli warto jest wygospodarować choćby 5m2 balkonu dla zieleni. Niestety, rośliny hodowane w mieście nie mają lekkiego życia. Zanieczyszczone powietrze oraz sztuczne warunki wzrostu powodują, że nasze kwiaty częściej chorują. Aby zwiększyć szanse roślin na przetrwanie wspomagamy je wszelkiego rodzaju środkami chemicznymi. Jednak teraz, dzięki firmie Kwazar możemy zapewnić kwiatom optymalne warunki wzrostu w sposób przyjazny dla środowiska.

 

Kwazar Podłoże z endomikoryzą do kwiatów 10L

fot.Kwazar

Zainspirowana naturą, firma Kwazar skorzystała ze znanego od wieków zjawiska mikoryzy do stworzenia unikatowego na skalę światową podłoża do kwiatów z endomikoryzą.*

 Grzyby mikoryzowe towarzyszą roślinom w ewolucji od 430 milionów lat, tj. od czasów opanowania przez nie środowiska lądowego w Sylurze. Zjawisko mikoryzy, choć powszechne w przyrodzie, zostało dostrzeżone dopiero w 1880 roku. Mikoryza to symbioza grzybów z korzeniami roślin, która prowadzi do wzajemnych i obustronnych korzyści. W zamian za niezbędne do życia substancje, roślina zyskuje zwiększoną powierzchnię chłonącą wody oraz sole mineralne, których samodzielnie nie byłaby w stanie przetworzyć. Taka współpraca korzenia rośliny z grzybami została zaobserwowana u ok. 85% wszystkich znanych człowiekowi gatunków roślin.Podłoże z endomikoryzą firmy Kwazar to najlepsze co możemy podarować naszym kwiatom, niezależnie czy sadzimy je w domu, na balkonie czy w ogrodzie. Dzięki odpowiednio dobranemu rodzajowi grzyba endomikoryzowego, podłoże firmy Kwazar zwiększa odporność roślin na stresy takie jak deficyt wody, czy gwałtowne zmiany temperatury. Kwiaty stają się zdrowsze, silniejsze i piękniejsze. Lepiej dostosowują się do warunków zewnętrznych i cieszą oko pięknymi, nasyconymi kolorami.

Podłoże z endomikoryzą do kwiatów firmy Kwazar to:

  Kwazar, Mercury- Bądź zielony w pracy!

ØSzybszy wzrost i przyśpieszenie rozwoju rośliny

ØPoprawienie kondycji rośliny

ØLepsza adaptacja rośliny do warunków klimatycznych (np. okresowe susze)

ØZwiększona tolerancja na niedobory składników pokarmowych

 

Podłoża z endomikoryzą do kwiatów firmy Kwazar dostępne są w opakowaniach 5L, 10L, 20L i 50L.

Sugerowana cena detaliczna: 5L-ok. 4,50; 10L- ok. 6,50; 15L- ok. 9zł; 50L- ok. 21zł 

Podłoże z endomikoryzą do kwiatów Kwazar-5m2 wiosny!

fot.Kwazar  

 

Johann Wolfgang von Goethe napisał : Kwiaty są pięknymi słowami i hieroglifami natury, którymi daje nam ona poznać, jak bardzo nas kocha. Zadbajmy o kwiaty w zgodzie z przyrodą i cieszmy się ich pięknem całą wiosnę.

Więcej informacji na www.kwazar.com.pl

 

*Firma Kwazar jest jedynym producentem podłoży z dodatkiem grzybów endomikoryzowych.

Materiały prasowe

Zostaw odpowiedź

 

facebook