Kwazar, Mercury- Bądź zielony w pracy!

Chcąc wprowadzić do mieszkania czy domu atmosferę spokoju i harmonii, dekorujemy je pięknymi kwiatami oraz roślinami ozdobnymi. Żywe rośliny w naszych czterech kątach nie tylko upiększają wnętrza, ale sprzyjają również relaksowi oraz wpływają korzystnie na samopoczucie.

Niestety, coraz rzadziej mamy czas na odpoczynek w domu, a większą część dnia spędzamy w pracy, za biurkiem. Przebywanie w hermetycznie zamkniętych pomieszczeniach, w których latem jest zimno, a zimą zbyt duszno negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Klimatyzowane wnętrza to doskonałe środowisko dla rozwoju bakterii i roztoczy. Dlatego też spędzając wiele godzin w biurze częściej cierpimy na bóle głowy, przeziębienia oraz alergie.

Najprostszym sposobem walki z niesprzyjająca biurową atmosferą jest otoczenie się roślinnością. Zieleń w biurze to nie tylko miłe oku ozdoby. Draceny, paprocie, figowce i palmy to swoiste filtry powietrza, znacznie podnoszące jego jakość. Wprowadzenie do miejsca pracy roślinności pozwala również na oczyszczenie powietrza z zalegających w nim związków chemicznych pochodzących ze środków czystości, mebli, wykładzin, czy szybów wentylacyjnych.

Zalet otaczania się zielenią w miejscu pracy jest wiele. Przede wszystkim rośliny  oczyszczają powietrze i wspierają wymianę dwutlenku węgla na życiodajny tlen. Co więcej wpływają one korzystnie na naszą pracę. Dzięki nim łatwiej przyswajamy wiedzę, jesteśmy bardziej skoncentrowani i mniej drażliwi. Ponadto, niektóre rośliny, np. paprocie zmniejszają szkodliwe dla zdrowia pole elektrostatyczne, wytwarzane przez komputery i inne maszyny biurowe.

Aby rośliny w naszym biurze były zdrowe i silne, należy otoczyć je szczególną opieką. Suche powietrze i brak przewiewów sprawia, że w miejscu pracy są one bardziej narażone na

przesuszenie i choroby. Dlatego, szczególnie teraz, gdy zaczyna się sezon grzewczy, warto zadbać o ich odpowiednie nawilżenie. Tu pomocne okażą się nieduże, poręczne opryskiwacze, np. Mercury, firmy Kwazar.

  Jadalne kwiaty z naszego ogrodu

Mercury, firmy Kwazar, to niezawodny opryskiwacz, który uczyni pielęgnację roślin ozdobnych przyjemną i łatwą. Wykonano go z lekkich ale bardzo wytrzymałych materiałów o podwyższonej odporności na środki chemiczne. System Double Action zastosowany w pompce opryskiwacza pozwala na równomierne rozpylenie płynu zarówno przy naciśnięciu, jak i puszczeniu dźwigni. Natomiast regulowana dysza pozwala na stosowanie zmiennego strumienia cieczy, w zależności od potrzeb. Opryskiwacze Mercury to urządzenia w całości wyprodukowane w Polsce. Precyzyjne wykończenie oraz zastosowanie wysokiej jakości materiałów, sprawiają, że raz kupiony opryskiwacz będzie nam służył długie lata.

fot. Kwazar

Opryskiwacze Mercury dostępne są w dwóch pojemnościach : 0,5L i 1L

Sugerowana cena detaliczna ok. 9- 11 zł

Rośliny ozdobne w biurze to inwestycja, która się opłaca. Przy regularnej pielęgnacji pięknie wyrośnięta zieleń nie tylko odświeży powietrze w pomieszczeniach, ale przede wszystkim pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie i efektywność  pracy.

Materiały prasowe:

Zostaw odpowiedź

 

facebook