Najmodniejsze kwiaty cięte – Jesień 2009

CHRYZANTEMA (CHRYSANTHEMUM)

W jesiennej tendencji dominuje chryzantema, której liczne odmiany przybierają różnorodne kształty i kolory. Wśród nich znajdziemy kuliste, parasolkowate, pajęczaste oraz pojedyncze kwiatostany, występujące w żółciach, różach, czerwieniach i bielach.

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

MIECZYK (GLADIOLUS)

Mieczyki pięknie komponują się na tle niższych kwiatów i nadają bukietom intensywny kolor. Są wysokie, smukłe i bardzo dekoracyjne, dlatego też doskonale kontrastują z okrągłymi chryzantemami.

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

WYŻLIN (ANTIRRHINUM)

Wyżlin często występuje w postaci dwukolorowej. Dzięki temu umieszczając go w bukiecie, wprowadzimy do kompozycji element kontrastu i zyskamy ciekawe połączenie. Ze względu na jego kolorystykę, kwiat ten można zaaranżować na wiele sposobów.

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

TROJEŚĆ (ASCLEPIAS)

Trojeść, ze względu na kształt swoich płatków, jest niezwykłym dopełnieniem chryzantemy. Jego mocno pomarańczowy kolor, w połączeniu z równie intensywnymi barwami innych kwiatów, ożywia pomieszczenie i wprawia w dobry nastrój.

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

FLOKS (PHLOX)

Floks jest prostym kwiatem o gładkich, zaokrąglonych płatkach, delikatnej łodydze i intensywnej barwie. Cechy te stanowią idealny kontrast dla bardziej wyrafinowanych kwiatów, takich jak np. mieczyk. Floks wprost emanuje radością.

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

LIATRA (LIATRIS)

Liatra, ze względu na swój egzotyczny wygląd, wprowadza do kompozycji świeżość i oryginalność. Wraz z mieczykiem i wyżlinem doskonale komponuje się w pionowych aranżacjach. Tej jesieni dominuje w fiolecie, różu i jasnej czerwieni.

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

materiały prasowe:

  Delegacja producentów kwiatów ciętych z Kolumbii Poznań, 25 i 26 sierpnia br.- relacja

Zostaw odpowiedź

 

facebook