Modna i stylowa Wielkanoc

Dla osób, które na co dzień przykładają uwagę do obwiązujących trendów, także Wielkanoc powinna odbyć się w modnej oprawie. W tym roku styliści wyznaczyli trzy główne style – dla wielbicieli natury, tradycji i nowoczesnych kreacji.

 

Modna Wielkanoc w tradycyjnej oprawie

świąteczne w stylu tradycyjnym są bardzo wyraziste. Na stole królują wielobarwne pisanki ze święconki udekorowane ludowymi wzorami, drożdżowe babki wielkanocne, kolorowe palmy, mazurki i stroiki z gałązek wierzbowych przeplatanych barwinkiem i pierwszymi wiosennymi kwiatami.

Na stole nakrytym białym obrusem z serwetami haftowanymi w pisanki i bazie zamiast bukietów można ułożyć dekoracyjne wianki z bukszpanu, a do środka powkładać żółte pisanki.

Ozdoby na Wielkanoc w stylu ekologicznym

Dekorując stół na Wielkanoc w stylu ekologicznym należy zainspirować się naturą. Ozdoby świąteczne w stonowanej kolorystyce beżów, zieleni i brązów doskonale spełnią swoje zadanie. Na wielkanocnym stole nie może zabraknąć jajek wygotowanych w cebuli. Zanim trafią do garnka, na skorupkę można przyłożyć małe listki, płatki kwiatów lub gałązkę pietruszki i ciasno związać elastyczną, plastikową siatką o gęstych oczkach lub otoczką z rajstopy. Podczas gotowania na brązowych skorupkach odbije się piękny roślinny wzór. Sielski charakter stylizacji nadadzą pstrokate przepiórcze jajeczka, bukiety wiosennych kwiatów a także figurki zajączków i kurczaczków.

Stylowe święta wielkanocne

Nakrycie wielkanocnego stołu w nowoczesnym stylu zaskakuje wyrazistą kolorystyką i niebanalną konwencją. Zając wykluwający się z pisanki to prawdziwa przeciwwaga dla tradycyjnych żółtych kurczaczków i kolorowych figurek zajączków. Dekorację stołu można oprzeć na połączeniu dwóch kolorów, np. bieli z zielenią, fioletem lub błękitem. Zamiast tradycyjnych wieńców, doskonale zaprezentują się pisanki w pastelowych kolorach ułożone w słomianych gniazdkach albo ugotowane białe jajka. Bukiety wiosennych kwiatów można zastąpić prostymi doniczkami z kwitnącymi zbożami lub kwiatami.

Modne stroiki, kartki na Wielkanoc i wiele innych ozdób można wykonać samodzielnie. Papierowe wycinane podkładki pod talerze, pierścienie na serwetki i dziergane na szydełku ocieplacze na ugotowane jajka w kolorystyce odpowiadającej aranżacji stołu sprawią, że nabierze ona indywidualnego charakteru.

  Dekorujemy stół na święta wielkanocne

PROJEKTOSKOP

FOT.SXC.HU

Zostaw odpowiedź

 

facebook