Dekorujemy stół na święta wielkanocne

Wielkanoc to święta pełne radości, rodzinnych spotkań i rozmów przy stole. Już teraz warto zastanowić się nad wielkanocnymi dekoracjami i dodatkami, dzięki którym nasi świąteczni goście będą mogli poczuć wielkanocny nastrój.

Jednym z najważniejszym wydarzeń podczas tych wiosennych świąt jest śniadanie wielkanocne. Warto postarać się o elegancką dekorację stołu, przy którym wszyscy razem zasiądą. Jego wygląd zależy głównie od naszej pomysłowości. To doskonała okazja aby zaprezentować odświętną zastawę oraz dekoracyjne obrusy, które już na samym początku wprowadzą świąteczną atmosferę. Najczęściej decydujemy się na biały obrus przełamany kolorowymi dodatkami. Można w tym celu wykorzystać kolorowe podkładki, serwetki lub kontrastowy bieżnik ułożony na środku stołu. Warto postarać się także aby nasza wielkanocna aranżacja była lekka i wiosenna. Dlatego tradycyjną biel obrusów można zamienić na pastelowe barwy.

Podczas dekoracji stołu z pewnością przydadzą się typowe ozdoby świąteczne. Kolorowe pisanki, można ułożyć w koszyczku lub luźno na środku stołu. Wspaniałym, a jednocześnie prostym sposobem na udekorowanie stołu jest zrobienie drzewa z pisanek. W tym celu przydadzą nam się gałązki bazi lub forsycji, na których powieszone będą własnoręcznie wykonane wydmuszki lub kupione w sklepie już gotowe małe jajeczka z zawieszkami. Oczywiście na świątecznym stole nie może zabraknąć typowych wielkanocnych symboli, dlatego nie zapomnijmy o żółtych kurczaczkach, zajączkach lub gipsowym baranku, które można umieścić w wiklinowym koszyku lub na paterze tuż obok drożdżowej baby.

Święta Wielkanocne nie mogą się obyć bez bazi, żonkili i rzeżuchy. Kwiatowe dekoracje wielkanocne dodadzą naszej aranżacji świeżości i wiosennej lekkości domowemu wnętrzu. Na tydzień przed świętami siejemy ziarna zbóż. Taka zielona trawka pośród, której schowany jest zajączek lub żółty kurczaczek doskonale zaakcentują budzącą się do życia przyrodę. Świetnym pomysłem jest ustawienie na stole rzeżuchy w doniczkach, która nie tylko pięknie wygląda, ale także świetnie smakuje. Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie skorupek jaj, które mogą posłużyć jako mini-doniczki, których można posiać np. kiełki lub trawkę. Dodatkowo przy każdym talerzu można położyć gałązkę bukszpanu lub pączkującej forsycji. Wiosenną atmosferę gwarantują także bukiety tulipanów, hiacyntów lub żonkili.

Pośród wielkanocnych dekoracji, nie może zabraknąć takich, które ucieszą łasuchów. Zamiast prawdziwych jajek, możemy użyć czekoladowych pisanek. Ułożone pośród kwiatów lub fantazyjnie przewiązane wstążką, niczym nie będą ustępować prawdziwym, kolorowym pisankom. Do wiklinowego koszyczka można także wsadzić czekoladowego zająca lub baranka.

Ozdoby wielkanocne warto poustawiać w różnych zakątkach naszego domowego wnętrza. Dzięki temu świąteczną atmosferę będziemy mogli poczuć nie tylko przy stole, ale w każdym miejscu domu. Już od samego progu naszego domu, duże kolorowe wieńce będą świątecznie i radośnie nastrajały naszych gości.

Pamiętajmy, że Wielkanoc jest radosnym, wiosennym świętem. Dlatego podczas dekorowania popuśćmy wodze fantazji i stwórzmy dekoracje, które nadadzą domowemu wnętrzu wyjątkowej atmosfery.

źródło:
www.projektoskop.pl
fot.sxc.hu
  Modna i stylowa Wielkanoc

Zostaw odpowiedź

 

facebook