Kwiaty dla Babci i Dziadka :Dzień Babci – 21 stycznia,Dzień Dziadka – 22 stycznia

Ludzie często zapominają o szczególnej roli jaką babcie i dziadkowie pełnią w ich życiu.

W dniu ich święta nie zawsze potrafią okazać im należyty szacunek i ciepłe uczucia. Nie zdają sobie sprawy, że świat dzięki nim staje się lepszy, bezpieczniejszy, a zdobywanie wiedzy o wiele prostsze.

Pragnąc uwrażliwić społeczeństwo i wychowywać dzieci i młodzież w szacunku dla wartości rodzinnych oraz zwrócić uwagę na ogromną rolę dziadków w życiu człowieka, Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole (organizacja pożytku publicznego), Biuro Kwiatowe Holandia oraz Fundacja na Rzecz Rozwoju Inicjatyw Społecznych „Perspektywy” postanowiły nadać znaczenie Dniom Babci i Dziadka.

fot.Biuro Kwiatowe Holandia

Rozpisano drugą edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Kwiaty dla Babci i Dziadka” dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz Konkursu Florystycznego, ogłoszonego na łamach kwartalnika o sztuce układania kwiatów – „Bukiety". Celem konkursów było uwrażliwienie ludzi na piękno i bogactwo kwiatów, kształtowanie w nich poczucia estetyki, kreatywności oraz umiejętności wyrażania pozytywnych emocji poprzez kwiaty, którymi najłatwiej można podziękować dziadkom za ich dobroduszność.

fot.Biuro Kwiatowe Holandia

Nagrody laureatom obu konkursów zostaną wręczone podczas uroczystej Gali „Kwiaty dla Babci i Dziadka” w dniu 19 stycznia 2009 roku. Patronat honorowy nad konkursem i Galą objęła Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy. Rolę honorowej babci będzie pełniła Pani Anna Seniuk, a honorowego dziadka Pan Janusz Tylman.

Imprezę poprowadzą Elżbieta Jędrzejewska oraz Conrado Moreno. Zwycięzcy konkursu wezmą udział w specjalnych warsztatach florystycznych, w których pod okiem znakomitych florystek Magdaleny Biruli-Białynickiej oraz Karoliny Ładyżyńskiej, przeobrażą wykonaną przez siebie pracę plastyczną, w bukiet z żywych kwiatów.

To wydarzenie ma stać się symbolem docenienia przez wnuki roli babci i dziadka i sprawić, by ich święta były jednymi z najważniejszych dni w roku.

  Sztuka układania kwiatów - Teraz i Ty możesz układać profesjonalnie bukiety

fot.Biuro Kwiatowe Holandia

***

Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole jest organizacją pożytku publicznego( Nr KRS 0000103990), działającą na rzecz oświaty i kultury polskiej. Działalność opiera na pracy szerokiego grona przyjaciół i wolontariuszy oraz na wsparciu finansowym osób fizycznych. Swoją działalność prowadzi od 25 lat. Działania są wspierane przez Regionalne Stowarzyszenia Pomocy Szkole. W ramach Stowarzyszenia działa Klub Przodujących Szkół, do którego należy 195 szkół z terenu całej Polski, wyróżniających się w pracy dydaktycznej i wychowawczej w swoich regionach i spełniające określone regulaminem wymagania.

Najważniejsze programy cykliczne realizowane przez Stowarzyszenie to: Ogólnopolskie i Regionalne Sesje Pedagogiczne dla nauczycieli szkół klubowych, Książka dla bibliotek szkolnych, Letnia szkoła edukacji europejskiej, w tym edukacji językowej dla gimnazjów i szkół średnich, Tradycje i obrzędy polskie oraz Rozwój i promocja uzdolnień plastycznych dzieci i młodzieży, na który składają się: konkursy plastyczne, plener plastyczny, warsztaty artystyczne, gala laureatów, wystawy prac.

***

Biuro Kwiatowe Holandia jest organizacją działającą na rzecz producentów, importerów i eksporterów holenderskich. Zajmuje się marketingiem i promocją kwiatów ciętych i roślin doniczkowych. Propaguje wiedzę o rozmaitych gatunkach i odmianach kwiatów, sposobach ich użycia w kompozycjach. Informuje o najnowszych trendach w europejskiej florystyce. Jest organizacją typu non profit, całkowicie utrzymującą się ze składek swoich członków. Biuro Kwiatowe Holandia bierze udział w wielu zagranicznych targach branżowych, organizuje warsztaty i pokazy produktowe dla florystów.

***

Fundacja na rzecz Rozwoju Inicjatyw Społecznych „PERSPEKTYWY” została założona w roku 2001 w Warszawie przez grupę przyjaciół. Celem Fundacji jest: Upowszechnianie wiedzy na temat Unii Europejskiej i Polski. Wspieranie rozwoju kultury poprzez promowanie młodych artystów, Wspomaganie edukacji i ochrony zdrowia dzieci , młodzieży i dorosłych, Wspieranie inicjatyw społeczności lokalnych oraz inwestycji i działań podnoszących standardy życia, Podejmowanie i wspieranie działań zapewniających bezpieczeństwo publiczne. Fundacja „PERSPEKTYWY” jest organizacją pozarządową działającą dla pożytku publicznego.

  Kwiaty w modzie i wnętrzu

fot.Biuro Kwiatowe Holandia

fot.Biuro Kwiatowe Holandia

Florystyki:

Magdalena Birula-Białynicka

Od 2004 roku bierze czynny udział w życiu florystycznym asystując wielu zagranicznym gościom podczas pokazów i warsztatów prowadzonych w Polsce. Współpracuje z kwartalnikiem "Bukiety", miesięcznikiem "Florum", kwartalnikiem "NdiO-Flora"), pismami kobiecymi ( "Twój Styl", "Przyjaciółka", "Piąta Aleja"- Rzeczpospolita) oraz magazynami dekoratorskimi ("M jak Mieszkanie", "Villa"). Jest częstym gościem programów telewizji publicznej i prywatnej. Prowadzi i współprowadzi warsztaty  i pokazy florystyczne a także nieustannie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach   w kraju i za granicą. Ukończyła dwuletnią Szkołę Florystyczną Małgorzaty Niskiej w Warszawie  i uzyskała tytuł Mistrza Florystyki. W październiku 2004 zajęła I miejsce w konkursie „Storczyki na Czerskiej" organizowanym przez Kwartalnik Bukiety. W czerwcu 2007 zajęła II miejsce w V Międzynarodowych Mistrzostwach Polski we Florystyce uzyskując tytuł I-go Wicemistrza Polski.

Karolina Ładyżyńska

W ramach "Wrzosowiska" prowadzi i współprowadzi warsztaty i pokazy florystyczne. Poszerza swoją wiedzę i podnosi kwalifikacje regularnie uczestnicząc w warsztatach i szkoleniach zawodowych  w kraju i za granicą, prowadzonych przez światowej klasy mistrzów florystyki. W czerwcu 2002 roku ukończyła studia magisterskie na wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu SGGW   ze specjalnością – rośliny ozdobne. W styczniu 2003 podjęła współpracę z firmą ogrodniczą "Ogrody NIWA". We wrześniu 2004 ukończyła studium podyplomowe "Florystyka-Sztuka Układania Kwiatów" na SGGW, uzyskując tytuł florysty, w październiku 2004 uzyskała wyróżnienie za wiązankę ślubną  w konkursie "Storczyki na Czerskiej" organizowanym przez Kwartalnik Bukiety. We wrześniu 2006 zajęła III miejsce w konkursie "Bukiet dla postaci dramatycznej” w ramach obchodów XXXII Święta Róży w Kutnie.

Materiały prasowe:

Zostaw odpowiedź

 

facebook