Kwiaty w modzie i wnętrzu

Trendy w kwiatach, modzie i wnętrzarstwie są ściśle ze sobą powiązane. Są wynikiem obserwacji tzw. trendsetterów, wśród których styliści kwiatów, projektanci wnętrz i kreatorzy mody wyznaczają trendy na dany sezon. Kolory i dodatki, proponowane na pokazach mody oraz targach meblarskich, królują  także w trendach kwiatowych.

Chcąc zaprezentować w jaki sposób najnowsze trendy łączą się ze sobą, Biuro Kwiatowe Holandia oraz AlmiDecor zorganizowały 24 września 2008 roku spotkanie prasowe Kolekcja ZIMA 2008 w salonie AlmiDecor w Złotych Tarasach. Spotkanie dodatkowo wzbogacono pokazem strojów casual zaprojektowanych przez Violę Śpiechowicz.

Kompozycje kwiatowe wykonała Joanna Rospondek, właścicielka Bukieciarni ARTFlora w Częstochowie.

powiększenie

fot.materiały prasowe

Tegoroczną zimową kolekcję tworzą przedmioty nawiązujące do świata fantazji, utrzymane niekiedy w urokliwym, budzącym sentyment stylu vintage. Źródłem inspiracji są romantyczne i pełne symboliki baśniowe motywy. Wśród dodatków pojawiają się dekoracyjne i delikatne materiały: kryształ, porcelana, koronka i tiul oraz romantyczne wzory i nietypowe w formie naczynia. Zarówno we wnętrzach jak i w kwiatowych kompozycjach dominują jasne i delikatne kolory z dominacją różu, fioletu i pistacji.

fot.materiały prasowe

fot.materiały prasowe

fot.materiały prasowe

***

Biuro Kwiatowe Holandia jest organizacją działającą na rzecz producentów, importerów i eksporterów holenderskich. Zajmuje się marketingiem i promocją kwiatów ciętych i roślin doniczkowych. Propaguje wiedzę o rozmaitych gatunkach i odmianach kwiatów, sposobach ich użycia w kompozycjach. Wyznacza trendy w kwiatach. Jest organizacją typu non profit, całkowicie utrzymującą się ze składek swoich członków. Biuro Kwiatowe Holandia organizuje liczne pokazy i warsztaty dla florystów.

***

AlmiDecor to sieć salonów z artykułami wyposażenia wnętrz. Marka łączy niespotykany gdzie indziej klimat z określonym stylem sprzedaży i wyjątkowym asortymentem.

Miejsca działające pod szyldem AlmiDecor wyznaczają nowe trendy, proponują specjalną atmosferę, na którą składają się: muzyka, zapach, aranżacja przestrzeni, działania artystyczne.

  "Wiosna i Wielkanoc w kwiatach" pokaz florystyczny ( WGRO 18 luty)

AlmiDecor to nie tylko niezwykłe, limitowane kolekcje wyposażenia wnętrz, ale i chwile spędzone ze smakiem – w kawiarniach i restauracjach AlmiCafe.

***

Viola Śpiechowicz, projektantka mody, przez wiele lat współwłaścicielka firmy „Odzieżowe Pole”. Właścicielka pracowni w Łomiankach. Projektuje ubrania na zamówienie dla wielu znanych aktorek i piosenkarek, m.in. dla Danuty Stenki, Haliny Frąckowiak, Natalii Kukulskiej, Małgorzaty Potockiej czy Anny Marii Jopek. Jest zdobywczynią licznych nagród m.in. TROFEUM ELLE, przyznane w 2003 roku przez krytyków i obserwatorów mody z magazynu ELLE oraz DOSKONAŁOŚĆ MODY pisma TWÓJ STYL.

***

Joanna Rospondek ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Częstochowie, gdzie uzyskała Dyplom na Wydziale Grafiki oraz tytuł magistra na Wydziale Pedagogiki. Zdobyła tytuł florysty w Polskiej Szkole Florystycznej w Poznaniu. Przez kilka lat była nauczycielem plastyki w Liceum Ogólnokształcącym. Bierze udział w Międzynarodowych Pokazach Florystycznych i jest zdobywczynią licznych nagród w konkursach florystycznych organizowanych w kraju i za granicą. Obecnie jest właścicielką Bukieciarni ARTFlora w Częstochowie. Inspiruje ją cykl przyrody, na pierwszym miejscu w swoich pracach stawia kwiaty i naturę. Lubi niebanalne formy i zabawę kolorem.

Materiały prasowe:

 
Kontakt dla prasy  
Kamila Żmijewska
BIURO KWIATOWE HOLANDIA
Sigma International (Poland) Ltd. Sp. z o.o.

ul. Nowogrodzka 31

00-511 Warszawa

tel.: 0 22 628 04 88 wew. 209

fax: 0 22 629 84 72

mobile: +48 668 49 25 45
e-mail:kamila.zmijewska@sigma.com.pl

Danuta Zeidler

Ade Line SA
ul. Żmigrodzka 253
51-129 Wrocław
tel.: 071 352 95 02
fax: 071 352 84 14
mobile: +48 693 335 977
e-mail: danuta.zeidler@almi-decor.com

Zostaw odpowiedź

 

facebook