Kulisy powstawania bukietu dla Miss Polonia 2012

Bukiety sceniczne rządzą się swoimi prawami. Powinny być nie tylko oryginalne i nawiązywać do najnowszych trendów, ale i dobrze prezentować się w błysku fleszy i reflektorów.  Bukiet o którym mowa, był wyjątkowy nie tylko ze względów powyższych. Jego wyjątkowość tkwiła także w przeznaczeniu –  podczas Finału Miss Polonia 2012 został wręczony najpiękniejszej Polce.

W tym roku, tak jak i w latach poprzednich, o kwiatową oprawę Gali Miss Polonia zadbała firma Euroflorist. Autorką wszystkich kompozycji była natomiast florystka Sylwia Bednarek, która do tej pory we współpracy z Euroflorist miała przyjemność przygotowywać bukiety dla największych gwiazd polskich i zagranicznych estrad.

Podczas transmisji na żywo oraz bukiet dla nowo wybranej Miss Polonia 2012 prezentował się znakomicie i idealnie współgrał ze stylistyką sceny.  Jednak tuż po transmisji gali pojawiło się mnóstwo pytań dotyczących jego składu oraz tego, co było inspiracją do jego stworzenia.

Stąd też wziął się pomysł na stworzenie fotorelacji prezentującej etapy powstawania kompozycji dla najpiękniejszej Polski.  Całość wzbogacona jest wypowiedziami florystki.  Zapraszamy do lektury!

Pierwszy krok to kryza. Dla wielu stanowi ona wykończenie bukietu i jest jego ozdobą. Jednak nie wszyscy entuzjaści kwiatów wiedzą, że to właśnie ona jest podstawą, od której zaczyna się cała koncepcja przygotowanego bukietu.  –  Połączenie kwiatów z „patyczkową” konstrukcją dało wrażenie dostojności i elegancji. Do jej przygotowania użyłam podobnej długości kawałków wybielanego rattanu, które połączyłam za pomocą złotego delikatnego drutu –  opowiada Sylwia Bednarek. Florystka dodaje, że taka konstrukcja swoim kolorem i charakterem nawiązuje do innego atrybutu Miss – korony.

Florystka zdecydowała się na utrzymanie bukietu w białej tonacji, która została uzupełniona delikatnymi zielonymi dodatkami.  Zapytana o to skąd pomysł na dominującą biel, zaznaczyła że chciała nie tylko nawiązać do najnowszych trendów we florystyce, ale i podkreślić nią rangę

  I Lubiński Festiwal Kwiatów i Roślin 2-3 maj 2013

i elegancję wydarzenia.

Głównym składnikiem „kwiatowego berła” dla Miss Polonia były róże. Odmiana wybrana przez autorkę – Avalanche, to wysokiej jakości róże charakteryzujące się dużymi pąkami w kolorze przełamanej bieli.

Z efektownymi  i dużymi różami znakomicie skomponowały się gałązki liliaku o gęstych  i stożkowatych kwiatostanach.

– Do wypełnienia bukietu wykorzystałam także  małe śnieżnobiałe narcyzy, które dodały kompozycji delikatności i eteryczności – opowiada ich twórczyni. Obok narcyzów w bukiecie znalazły się alstremerie wpadające w bladozielony odcień.

Łodygi kwiatów wypełniające kryzę zostały związane białą rafią i tym samym delikatnym złotym drutem, który użyty został do wykonania kryzy.

Jak widać przygotowanie bukietu dla Miss Polonia, to nie lada wyzwanie. Wymaga nie tylko nieszablonowego pomysłu, ale i precyzji w przekuwaniu ich w rzeczywistość.  Patrząc na załączone fotografie nie ulega wątpliwości, że końcowy efekt był tego wart. Tegoroczny bukiet dla Miss Polonia dodał magii nie tylko momentowi koronacji, ale znakomicie podkreślił i uwydatnił naturalne piękno laureatki.

Tekst i zdjecia Euroflorist

Dodaj recenzję

Zostaw odpowiedź

 

Jeden komentarz
  • koralina
    koralina
    08 lut 2013

    Bukiety były zjawiskowe pięknie pasowały do miss:)