Jesienne dekoracje domu

Jesień kalendarzowa to pora pełna ognistych barw. Złoto-brązowe liście tworzące piękne dywany w parku, mieniące się w słońcu czerwone, dzikie wino zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

fot: https://www.sxc.hu

Zmieniające się barwy inspirują oraz zachęcają do wprowadzenia jesiennych zmian w dekoracji domu. Jesień we wnętrzach to ciepłe kolory w odcieniu pomarańczy, czerwieni i brązów oraz miękkie materiały. Takie dekoracje doskonale będą wyglądać w każdym wnętrzu.

 

Do dekoracji wnętrza z pewnością można wykorzystać jesienne warzywa takie jak dynie, karczochy, jabłka czy kasztany. Ostatnio dużą popularnością cieszą się małe, dekoracyjne dynie, które można włożyć do szklanych mis lub wiklinowych koszy. Takie dynie doskonale nadadzą się do wykonania niewielkich świeczników, które wspaniale mogą ozdobić nasze domowe parapety, stoły, a także tarasy i balkony. Z większych okazów dyni można wykonać oryginalne, pękate wazony, które z pewnością pomieszczą doniczkę z chryzantemami lub bukiet z jarzębiny.

Inną i równie efektowną ozdobą mogą być bukiety jesienne, które z pewnością rozweselą niejedno wnętrze. Do wykonania takiej dekoracji można wykorzystać typowo jesienne rośliny – chryzantemy, astry, dalie. Ciekawą rośliną jest także miechunka rozdęta, która w połączeniu z owocami dzikiej róży, kolorowymi liśćmi oraz kwiatami chryzantem mogą stworzyć piękny bukiet jesienny.

 

fot: https://www.sxc.hu

Jesienią w kuchni nie powinno zabraknąć dekoracji w kolorach żółci, czerwieni i pomarańczu. Takie zestawienia kolorystyczne z pewnością doda energii i kreatywności podczas przygotowywania posiłku. Bardzo ciekawie będą wyglądać czerwone serwetki pod białą zastawą, na której wspaniale będą prezentować się niewielkie dekoracje z liści. Po środku stołu można ułożyć misę z jesiennymi owocami oraz dekoracjami. Dodatkową ozdobą mogą być zapalone świeczki w szklanych lampionach wypełnionych ziarnami kukurydzy. Wszystkie te dekoracje z pewnością umilą wspólne biesiadowanie.

Już na samym wejściu do domu, przykuwającą wzrok ozdobą mogą okazać się ozdoby zawieszone na drzwiach wejściowych. Uśmiech na twarzy mogą wywołać wieńce, ozdobione wszystkim tym, co kojarzy nam się z jesienią. Na gałązkach można zawiesić suszone liście, miniaturowe dynie, kasztany lub żołędzie. Taki wieniec może być dodatkowo przyozdobiony kwiatami chryzantem, gerber czy wrzosami.

  Drzewko bonsai

Pomysłów do jesiennych dekoracji wnętrz jest wiele. Wystarczy kilka kasztanów, szyszek, trochę kolorowych liści oraz sezonowych kwiatów by nasz dom stał się ciepły i przytulny. Własnoręcznie wykonane dekoracje, z pewnością znajdą uznanie odwiedzających nas gości.

 

źródło:

 

www.projektoskop.pl

Dodaj recenzję

Zostaw odpowiedź